Przegrana w Lesznie – wszystkie siły na Puchar!

2022-04-29 08:02:26(ost. akt: 2022-04-29 08:03:04)

Autor zdjęcia: KS Constract Lubawa

Constract Lubawa przegrał 1:6 na wyjeździe z Futsalem Leszno i na dobre pogrzebał swoje szanse na tytuł mistrzowski, który już po ostatniej kolejce wydawał się głównie matematyczną możliwością. Przed Konstruktorami teraz dwumecz finałowy o Puchar Polski i te rozgrywki stają się głównym celem zespołu Dawida Grubalskiego.
Zespół z Leszna był tym, który w rundzie jesiennej przerwał niesamowitą passę Konstruktorów bez porażki we własnej hali. Wówczas leszczyńska drużyna zwyciężyła 8:5. Teraz – już we własnej hali – po raz kolejny skończyli starcie z Constractem z kompletem punktów wygrywając 6:1.

Już po dwóch minutach zespół z Lubawy miał do odrobienia dwa gole po trafieniach Olszaka i Douglasa. Do przerwy jednak wynik 2:0 dla gospodarzy się utrzymał. Po przerwie był kolejny szybki cios w postaci gola Betowskiego na 3:0. Po trafieniach Siecli i drugim golu Betowskiego było jasne, że Constract w ostatnie pięć minut nie zdoła odwrócić losów spotkania. Honorowego gola dla lubawian zdobył Bartłomiej Piórkowski, a wynik na 6:1 ustalił Dominik Solecki.

W dwóch najbliższych meczach Constract rywalizować będzie z Rekordem Bielsko-Biała w finale Pucharu Polski. Pierwszy mecz odbędzie się 1 maja w Bielsku, zaś decydujące spotkanie zaplanowano na 3 maja w Lubawie. Początek tego meczu o godzinie 16:00. Informacje o możliwości zakupu biletów na to spotkanie znajdziecie Państwo tutaj: http://ksconstract.pl/bilety-na-final-pucharu-polski-3-maja-godz-1600/

źródło: KS Constract Lubawa