Lubawscy policjanci wzięli udział w III Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych

2023-06-07 09:45:24(ost. akt: 2023-06-07 09:46:23)

Autor zdjęcia: kpp

Lubawscy policjanci wzięli udział w III Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych, które odbyły się w Tykocinie. Walcząc w duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2023 roku”. Wśród 17 dwuosobowych drużyn, reprezentujących wszystkie garnizony w kraju byli także sierż. szt. Patryk Budzich i post. Radosław Kołodziejski z lubawskiego komisariatu, którzy w rowerowej sztafecie biathlonowej zajęli I miejsce. Natomiast w klasyfikacji drużynowej funkcjonariusze zajęli VI miejsce.
W Tykocinie odbyły się III Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy współpracy z Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji, Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie oraz Urzędem Miejskim w Tykocinie. W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2023 roku” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju.

Zawody zostały otwarte przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektora Jacka Kumpiałowskiego, a poprzedzone były odprawą techniczną i losowaniem numerów startowych. Podczas uroczystości otwarcia obecni również byli współorganizatorzy Dyrektor Biura Prewencji Komendy Głównej Policji inspektor Robert Kumor, Burmistrz Tykocina Mariusz Dudziński, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policji województwa podlaskiego Krzysztof Wierzbicki, Sekretarz Zarządu IPA Andrzej Wakulewski oraz Członek Prezydium Zarządu IPA Sławomir Zajkowski.

W trakcie zawodów, których sędzią głównym był Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku podinspektor Tomasz Waszczuk, rozegrano łącznie cztery konkurencje. Były to m.in. 30 kilometrowa trasa rowerowa, sztafeta biathlonowa, wiedza teoretyczna, pierwsza pomoc przedmedyczna. Podnoszenie kwalifikacji i umiejętności policjantów zostało dostrzeżone również przez Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Jarosława Szymczyka, który wskazane zawody objął honorowym patronatem.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa. Dla zwycięzców zawodów, jak i zwycięzców poszczególnych konkurencji, przewidziano puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Zwycięzcy zawodów walczyli również o nagrody motywacyjne. Ponadto, dla zwycięzców w klasyfikacji drużynowej przewidziane zostały również odznaki „Zwycięzcy konkursu wiedzy i sprawności zawodowej”.

Laureaci w poszczególnych konkurencjach zostali uhonorowani statuetkami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektora Roberta Szewca. Zwycięzcy otrzymali również upominki przekazane przez Burmistrza Tykocina Mariusza Dudzińskiego oraz pamiątkowe dyplomy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie sierż. szt. Patryk Budzich i post. Radosław Kołodziejski reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie w ROWEROWEJ SZTAFECIE BIATHLONOWEJ zajęli I miejsce. Natomiast w KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ funkcjonariusze zajęli VI miejsce.

źródło: KPP Iława