Aktualności z KS Constract Lubawa

2022-12-06 08:13:08(ost. akt: 2022-12-07 16:32:14)

Autor zdjęcia: KS Constract Lubawa

FUTSAL: LEGIA WARSZAWA 3:5 CONSTRACT LUBAWA
Bardzo emocjonujące spotkanie obejrzeliśmy w ramach 13. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy. Constract i Legia miały wiele szans w pierwszej połowie, ale mimo wielkich emocji mieliśmy do przerwy wynik 0:0. Druga część meczu zaczęła się od czerwonej kartki dla naszego bramkarza - Victora Lopeza Gonzaleza - za faul w okolicach środka pola. Legia nabrała wiatru w żagle i w krótkim czasie wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Constract otrząsnął się i po trafieniach Sendlewskiego, Pedrinho i Tubau wyszedł na prowadzenie. Jednak po zagraniu piłki ręką w polu karnym naszego kapitana Pawła Kaniewskiego, arbiter podyktował rzut karny dla Legii, który na bramkę zamienił Silva. Konstruktorzy znów skutecznie odpowiedzieli. Po raz drugi do siatki gospodarzy trafił Tubau, a na dwie minuty przed końcem wynik ustalił golem Jakub Raszkowski.

FUTSAL: CONSTRACT II LUBAWA 7:6 FC10 ZGIERZ
W ramach rozgrywek II ligi futsalu do Byszwałdu zawitała drużyna ze Zgierza, w której składzie mieliśmy zawodników z ekstraklasową przeszłością. Obejrzeliśmy niezwykle emocjonujące spotkanie, w którym szala zwycięstwa co chwilę przechylała się na jedną bądź na drugą stronę. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszył się nasz zespół, dla którego bramki tego dnia strzelili: Kamil Maj, Szymon Licznerski (trzy), Piotr Rykaczewski (dwie) i Patryk Dereszewski.

MŁODZIEŻ: CONSTRACT U-19 W KOLEJNEJ RUNDZIE RYWALIZACJI O MISTRZOSTWO POLSKI
Nasz zespół do lat 19 wygrał turniej w Elblągu i uzyskał kwalifikację do kolejnej rundy eliminacji do turnieju finałowego Mistrzostw Polski U-19 w futsalu. Nasz udział w tych rozgrywkach wspiera Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dziękujemy!

PLANOWANE WYDARZENIA
8-9 grudnia (czwartek-sobota) Litwa U-19 vs. Constract Lubawa U-19
W ramach współpracy z Piłkarską Federacją Litwy młodzieżowa drużyna Constractu Lubawa została zaproszona na zgrupowanie reprezentacji w Druskiennikach. W trakcie

pobytu młodzi Konstruktorzy zagrają dwa mecze sparingowe z młodzieżową drużyną narodową naszych wschodnich sąsiadów.
10 grudnia (sobota), 17:00, Clearex Chorzów vs. Constract Lubawa
Czas na przedostatnią kolejkę FOGO Futsal Ekstraklasy. W Chorzowie zespół Constractu nigdy nie wygrał. Teraz drużyna z Lubawy rusza na ten trudny wyjazd, aby

przerwać tę passę. Mecz transmitowany będzie na platformie Pilot WP.
*10 grudnia (sobota), 14:00, Constract II Lubawa vs. AZS SGGW Warszawa
Teoretycznie 10 grudnia drugi zespół Konstruktorów przystąpi do rywalizacji w Pucharze Polski. Rywalem będzie dobrze nam znana z zeszłej edycji Pucharu i z tegorocznych rozgrywek II ligi drużyna AZS SGGW Warszawa. W rundzie wstępnej nie występują drużyny z Ekstraklasy - pierwszy zespół Constractu do rywalizacji o Puchar Polski włączy się w połowie stycznia. Trzeci przedstawiciel województwa - Kętrzyn - w weekend 10-11 grudnia zagra u siebie z drużyną Nowych Technologii Różyca, w której składzie występują znani z piłkarskich boisk Paweł Golański czy Rafał Grzelak.
Nie mamy jednak pewności czy do meczu dojdzie. Według naszych informacji drużyna gości planuje wycofanie się z rozgrywek o Puchar Polski. Jeśli taka byłaby ich ostateczna decyzja, Constract awansuje do kolejnej rundy walkowerem.
Druga runda z udziałem zespołów z Ekstraklasy zaplanowana jest na weekend 14-15 stycznia.
źródło: KS Cosntract Lubawa