Śnieżawski x3, do tego Szymański. Motor pewnie pokonał Warmię

2021-06-03 12:59:10(ost. akt: 2021-06-03 13:05:13)
Wielki głód gry i goli u Romana Śnieżawskiego z Motoru Lubawa (na zdjęciu z lewej strony) wypisany jest na twarzy

Autor zdjęcia: Anita Szymańska

Trzecie zwycięstwo z rzędu, wliczając walkowerową wygraną z Zatoką, odnieśli piłkarze Motoru Lubawa. A jak jesteśmy przy trójce, to trzeba koniecznie podać, że hat-tricka w środowym (2 czerwca) spotkaniu IV ligi z Warmią Olsztyn zdobył Roman Śnieżawski.
Motor Lubawa - Warmia Olsztyn 4:1 (3:1)
1:0 - Śnieżawski (25), 1:1 - Wiśniewski (29), 2:1 - Śnieżawski (44), 3:1 - Szymański (45), 4:1 - Śnieżawski (51)

MOTOR: J. Olejniczak (63 D. Kościński) - Zelmański, Śnieżawski, Goździejewski (63 Rogożyński), Gerka, Diemishev (86 K. Kościński), M. Olejniczak (63 Januszewski), Sobótka, Szczepański, Ewertowski, Szymański (82 Chyrzyński),

W lubawskim klubie mogą trochę żałować, że koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami, bo Motor ostatnio nieźle się rozpędził (choć przyznajemy, że dwie ostatnie wygrane odniesione zostały w meczach z zespołami z dołu tabeli). Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki, a więc potencjalnie dziewięć punktów do podniesienia z boiska w spotkaniach z Błękitnymi Pasym (wyjazd, sobota 5 czerwca o 16.00), Jeziorakiem Iława (dom) i Olimpią Olsztynek (wyjazd na koniec sezonu).

W środowym meczu z niżej notowaną Warmią Motor już po pierwszej połowie prowadził 3:1, choć goście początkowo szybko potrafili odpowiedzieć na pierwsze w tym spotkaniu trafienie Romana Śnieżawskiego (gol Pawła Wiśniewskiego na 1:1 w 29 minucie). Potem jednak na listę strzelców wpisywali się już tylko zawodnicy trenera Krzysztofa Malinowskiego. Śnieżawski skompletował hat-tricka (ostatnią bramkę, która przypieczętowała wygraną, zdobył tuż po przerwie), a jednego gola dorzucił Mateusz Szymański.