środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Rolnicy protestują! [ZDJĘCIA]

2020-10-21 12:52:55 (ost. akt: 2020-10-21 13:28:37)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Rolnicy po raz drugi, wyrażali swój sprzeciw wobec tzw. „piątki dla zwierząt”. W krótkim czasie był to czwarty protest rolników, a drugi w powiecie nowomiejskim i iławskim.

,,Piątka dla zwierząt” przewiduje między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego oraz zwiększenie uprawnień dla organizacji prozwierzęcych. Zapowiedziany przez partię rządzącą zakaz oznacza koniec dobrze prosperującej branży i likwidację wielu polskich hodowli oraz wzrost bezrobocia. Projekt ogranicza także ubój rytualny. Ustawa jest szeroko krytykowana przez polityków i rolników.
Kilkanaście dni temu rolnicy protestowali w Warszawie. Kolejnym krokiem było zorganizowanie protestów lokalnie, które odbyły się w Nowym Mieście i Sampławie 7 października. Kilka dni temu, w Warszawie odbył się kolejny protest.
- Na proteście w Warszawie byliśmy dwa razy. O ostatnim ogólnopolskie media w ogóle nie informowały, nikt do nas nie wyszedł, a było nas ponad 70 tysięcy ludzi - mówi Danuta Ewa Mazurkiewicz, rolnik z Nowego Miasta - My podtrzymujemy to, że na proponowaną ustawę się nie zgadzamy! Ja nie mówię, że rządzący nie mają tej ustawy poprawić, jednak tego co nam proponują po prostu nie da się poprawić. Ustawa nadaje się do kosza.
Dlatego zaplanowano kolejne protesty właśnie na 21 października. O godzinie 10, spotkali się rolnicy w Nowym Mieście i Lubawie, równocześnie wyjechali ciągnikami na drogę krajową 15, aby w pewnym momencie się spotkać, zwolnić i zająć dwa pasy, tym samym znacznie utrudniając ruch na drodze.

Z Lubawy, a dokładniej z Targowiska, wyjechało w drogę do Nowego Miasta ponad 40 ciągników. W tym czasie ponad 60 maszyn jechało w stronę Lubawy drogą krajową nr 15.
W Nowym Mieście, zgromadzeni poczęstowani zostali ciepłą zupą, po postoju ruszyli do Lubawy, po drodze mijając rolników wracających z Lubawy.a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #2989440 | 10.10.*.* 21 paź 2020 14:11

    Traktorki za unijne pieniążki a głosowali przeciwko UE ( głos oddany na PiS =głos oddany przeciwko UE) Pola obsianie to z nudów jeżdżą również za unijne pieniążki bo przecież dotacja do paliwa której zwykły człowiek pracujący nie ma a a takie rolnik jeszcze utrudnia mu funkcjonowanie blokując drogi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages