środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Aż 28 nowych zakażeń w powiecie iławskim

2020-10-08 10:47:10 (ost. akt: 2020-10-08 11:00:04)

Autor zdjęcia: WOT

Kolejny dzień przyniósł kolejne nowe zakażenia. Aż 28 osób z naszego powiatu otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Czy to oznacza, że powiat iławski znajdzie się w strefie czerwonej?
O tym przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych dnia, jednak sytuacja jest poważna.

Wczoraj (środa 7 października) przybyło 5 zakażonych, dziś (czwartek, 8 października) aż 28 osób. W sumie, od początku pandemii, w powiecie iławskim wykryto 268 osób zakażonych Covid-19.

500 osób w powiecie iławskim przebywa na kwarantannie tzw. granicznej czyli dla osób powracających zza granicy.
Decyzją Sanepidu, na podstawie lokalnej sytuacji epidemiologicznej, na kwarantannie przebywa 229 osób w Iławie, 54 w gminie Iława, 70 osób w Lubawie, 83 w gminie Lubawa, 12 osób w mieście i gminie Zalewo, 8 osób w mieście i gminie Susz oraz 44 w mieście i gminie Kisielice.

Ogniskiem zakażeń jest szpital w Iławie.

Ze względu na sytuacje epidemiologiczną, powiat iławski znalazł się na liście powiatów i miast na prawach powiatów, w których wprowadzone zostały ograniczenia związanie z pandemią. Od 3 października, znalazł się w "strefie żółtej".

Co to oznacza? To oznacza, że obowiązywać będzie limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich jak targi, wystawy, kongresy i konferencje.
W fitness klubach i siłowniach limit osób wynosi – jedna osoba na 7 m kw.
W kinach może być 25 proc. publiczności. Z kolei liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób. W powiatach żółtych nie wolno organizować dyskotek, kluby muszą być zamknięte. Aquaparki i baseny mogą mieć 75 proc. obłożenia. Zakazane są zgromadzenia powyżej 150 osób.
Obowiązek noszenia maseczki na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony ze stref czerwonych również na strefy żółte. Nie wiadomo kiedy rozporządzenie w tej sprawie wjedzie w życie.

a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages