Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Rodzone - tam ostatnio najwięcej piratów drogowych

2020-10-01 12:45:44 (ost. akt: 2020-10-01 12:51:18)

Autor zdjęcia: archiwum

Prawie codziennie iławscy policjanci interweniują wobec kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę wbrew zasadom ruchu drogowego czy na tzw. „podwójnym gazie”. Funkcjonariusze wobec osób rażąco łamiących przepisy i stwarzających realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg nie mają taryfy ulgowej.

Dziś kilka minut po godzinie 7:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego podczas pomiaru prędkości w Rodzonym.

W trakcie czynności okazało się, że 42 – latek jechał fiatem w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h. Mężczyzna za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Stracił również swoje prawo jazdy. Teraz będzie mógł odzyskać uprawnienia najwcześniej za 3 miesiące.

Kilka dni wcześniej podczas pomiaru prędkości w Rodzonym policjanci zatrzymali 30 - latka. Mężczyzna jechał motocyklem z prędkością 122 km/h i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Mieszkaniec powiatu iławskiego za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Jeszcze innego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci podczas pomiaru prędkości, także w Rodzonym. W trakcie czynności okazało się, że 36 – latek jechał toyotą z prędkością 111 km/h. Mężczyzna za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Policja przypomina!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć nie tylko nasze, ale również czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

inf. KPP Iława/red

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages