Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Dobry teatr w wykonaniu grupy teatralnej Ło/Men zobaczymy na scenie MOKu

2020-09-24 11:37:40 (ost. akt: 2020-09-24 12:00:07)

Autor zdjęcia: Ło/Men

Po długiej przerwie będziemy mieli okazje zobaczyć utalentowaną młodzież z grupy teatralnej Ło/men .

Już 17 października 2020 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie odbędzie się premiera spektaklu pt: „Iwona, księżniczka Burgunda".

Ło/men: „Zawsze ktoś kogoś gdzieś kiedyś... Zawsze tak... Nie tego, to innego, a jak nie tamtą, to znowu jakąś, i tak ciągle...w kółko"
To ponadczasowe i ważne przesłanie zaczepiło nas, zaczęło drążyć i już nie dało spokoju. Podjęliśmy próbę zmierzenia się z nim, dokonując analizy natury ludzkiej - postaci. Jaką przyjąć postawę, rolę gdy system tłamsi, unicestwia jednostkę? Gdzie są granice pozoranctwa i hejtu. Przecież "Iwona" liczy na to, że znajdzie kogoś kto myśli i czuje jak ona. A my czy jesteśmy sobą, czy raczej jesteśmy tym za kogo inni nas uważają? Pracując z tekstem Gombrowicza nieustannie próbujemy odpowiedzieć sobie na te i inne pytania Zatem, jak i co zrobić aby pozostać sobą? Jaki rodzaj tajemnicy rozstrzygnąć, czego się uchwycić by nie ulec i nie zginąć? Wierzymy, że podjęte przez nas wyzwanie, treść i dramaturgia spektaklu będą pretekstem do wnikliwej autorefleksji.
Podsumowując będzie "nie na serio" ale o ważnych sprawach, z groteską i ironią ale o gorzkiej rzeczywistości.

Spektakl „Iwona księżniczka Burgunda" na podstawie utworu W. Gombrowicza o tym samym tytule, w reżyserii Moniki Kazimierczyk odbędzie się 17 października 2020 o godzinie 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie.

red. a.laskowska@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages