Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Lubawa na XI Festiwalu Cittaslow

2020-09-09 11:58:43 (ost. akt: 2020-09-09 12:19:13)

Autor zdjęcia: Cittaslow

Lubawa jest jednym z miast należących do sieci Cittaslow. Po raz jedenasty odbył się Festiwal zrzeszonych w tym ruchu miast. W tym roku gospodarzem było Działdowo.

Miasta z logiem ślimaka to "miasta dobrej jakości życia". Lubawa do sieci należy od listopada 2012 roku. Ruch Cittaslow powstał, aby docenić potencjał małych miast. Właśnie takich jak Lubawa czy Nowe Miasto, gdzie żyje się odrobinę wolniej, spokojniej, z dbałością o kulturę i lokalny dorobek. Cittaslow nie wyklucza rozwoju i wykorzystywania nowatorskich pomysłów mających wpływ na rozwój miasta, Lubawa jest idealnym tego przykładem.
Z jednej strony ma się wrażenie, że czas płynie wolniej, jednak z drugiej strony wciąż dostrzegamy ogromny rozwój miasta. Tradycja styka się z nowoczesnością.

Co roku, miasta należące do sieci Cittaslow spotykają się podczas Festiwalu.
W 2020 roku gospodarzem było Działdowo, a Lubawę reprezentował burmistrz Maciej Radtke.

http://lubawa.pl/wp-content/uploads/2020/09/festiwal-6.jpg

UM Lubawa: W dniach 4-5 września 2020 r. w Działdowie odbył się XI Festiwal Cittaslow. W pierwszym dniu uczestników Krajowego Zebrania Członków Polskiej Sieci Miast Cittaslow przywitał Krajowy Koordynator Jacek Kostka – burmistrz Górowa Iławeckiego. Podczas zebrania powołani zostali członkowie Krajowego Komitetu Naukowego na lata 2020-2023, a także zapadła decyzja o certyfikacji Morąga i Szczytna. Następnie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia „Polskie Miasta Cittaslow” podczas którego zapadła decyzja o udzieleniu wsparcia finansowego dla Gminy Bisztynek na działania promocyjne. W sobotę tj. 05 września odbył się XI Festiwal Cittaslow. Rozpoczęcie uroczystości związanych z festiwalem poprzedzone było uroczystym otwarciem Kina Apollo przez Burmistrza Działdowa Grzegorza Mrowińskiego. Festiwal natomiast został oficjalnie otwarty przez Marszałek Sylwię Jaskulską. Podczas festiwalu odbył się Rodzinny Festyn ze ślimakiem, w trakcie którego został został otwarty Park Honorowych Dawców Krwi, zwiedzano również najciekawsze miejsca Działdowa, a także odbyła się wizyta w Obserwatorium Astronomicznym w Truszczynach. Obchody XI Festiwalu zakończone zostały pokazem Pełnokontaktowych Walk Rycerskich i Fireshow.

http://lubawa.pl/wp-content/uploads/2020/09/Festiwal.jpg

Warto podkreślać przynależność Lubawy do sieci Cittaslow. Poza licznymi miastami z regionu Warmii i Mazur, do sieci należą także miasta z innych regionów Polski. Na całym świecie do ruchu należy ponad 260 miast z 30 krajów. Siedzibą biura Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow jest włoskie miasto Orvieto.

a.laskowska@gazetaolsztynska.pl
fot. UM Lubawa

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages