Medale zawodników z Lubawy na Mistrzostwach Polski LZS [ZDJĘCIA]

2020-08-31 08:05:47(ost. akt: 2020-08-31 08:13:36)

Autor zdjęcia: Leszek Kołodziejski

W dniach 28-29 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS (Mistrzostwa Polski). Były to zawody klasy mistrzowskiej w której uczestniczyło 650 zawodników z przeszło 100 klubów całej Polski.
W tym zacnym gronie nie mogło zabraknąć podopiecznych trenera Leszka Kołodziejskiego, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

trzy medale zdobyli nasi lekkoatleci, co zważywszy na fakt, że rywalizowali z rok starszymi zawodnikami jest nie lada wyczynem. Fantastycznie po raz kolejny zaprezentowała się Daria Siemińska, która zdobyła Wicemistrzostwo Polski w pchnięciu kulą 4kg-12,07m. Mokre koło tego dnia nie pozwoliło zbliżyć się do rekordu życiowego.
- Wczoraj nasza zawodniczka zupełnie niespodziewanie zdobywa medal brązowy w rzucie dyskiem poprawiając rekord życiowy o 1,7 metra 37,24m. Daria przyjechała na te zawody z 8 rezultatem. A mimo to w bezpośredniej rywalizacji pokonała wyżej notowane rywalki. Ponadto Daria trenuje tą konkurencję sporadycznie. - tłumaczy trener Leszek Kołodziejski.

Trzeci medal, który też był niespodzianką zdobywa Daniel Żuchowski. W rywalizacji z starszymi zawodnikami poprawia rekord o 2,5 metra i uzyskuje 52,43m. Bardzo dobrze zaprezentowała się również pozostała część grupy, Wiktoria Zdrojewska, Daria Dybich, Jakub Rafiński, Mateusz Niedziela, Rafał Małolepszy, Bartłomiej Zdrojewski.

Na Mistrzostwach Polski LZS osiągnęli wiele rekordów życiowych PB czy rekordów sezonu SB, wywalczyli również wiele awansów do finałów i miejsc w pierwszej 10 Mistrzostw Polski.
- Zwłaszcza 1 dnia gdzie nie padał deszcz i były dobre warunki atmosferyczne.- mówi trener - Miłą niespodzianką było spotkać na zawodach panią Ludwikę Chewińską którą od 44 lat jest Rekordzistką Polski. Pani Ludwika, olimpijka z Monachium pochodząca z Ziemi Lubawskiej na Mistrzostwach Polski LZS pełniła funkcję sędziego LA.

Wyniki pozostałych lekkoatletów:
4m- sztafeta mężczyzn 4x400 (Mateusz Niedziela, Bartłomiej Zdrojewski, Jakub Rafiński, Rafał Małolepszy) 3:44.01
8m-Zuzanna Niedziela rzut oszczepem SB 33,74m
8m- Mateusz Ewertowski pchnięcie kulą 5kg 13,76m PB, rzut dyskiem 1,5 kg 40,46m PB