Polska Liga Rugby 7 zagra w Lubawie!

2020-08-29 08:46:23(ost. akt: 2020-08-29 08:57:06)

Autor zdjęcia: freepik

Rugby to po prostu nazwa biednego, robotniczego miasteczka prowincjonalnego, leżącego niedaleko Birmingham. Miasto sławne jako kolebka sportu angielskiego, a więc całego sportu współczesnego.
Dwa fakty przyczyniły się do sławy tego miejsca. Pierwszy to fakt, że Rugby jest geograficznym środkiem Anglii. Drugi fakt to ten, że miasto posiada sławną szkołę: Szkołę Podstawową, do której wbrew pozorom nie łatwo się dostać.

"Piłka nożna to gra dżentelmenów uprawiana przez chuliganów, podczas gdy rugby jest grą chuligańską uprawianą przez dżentelmenów"

Każdy z nas z pewnością nie jednokrotnie widział rozgrywki rugby. Mecz rugby trwa 2x40 minut. Przerwa między połowami to 5 minut i w jej czasie zawodnicy nie opuszczają placu gry. Boisko musi mieć podłoże trawiaste. Jego maksymalne wymiary to 100 na 70 metrów. Na jego końcach znajdują się bramki, a bezpośrednio za nimi usytuowane są pola punktowe, na których zdobywa się przyłożenia. Piłka, zwana popularnie jajem, wzięła swą nazwę z charakterystycznego kształtu. Sprawia on, że nigdy dokładnie nie wiadomo, gdzie się odbije. /polibuda.info/

W sezonie 2020/2021 seniorskie rozgrywki Rugby 7 będą składały się z rozgrywek Polskiej Ligi Rugby 7, która jest kwalifikacjami do Turnieju Finałowego Pucharu Polski. W turnieju tym zagra 8 najlepszych zespołów PLR7. Ponadto zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Rugby 7, które będą się odbywać w znanej z zeszłego sezonu regule czterech równorzędnych turniejów.