Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Bramkarki i bramkarze wzięli udział w futsalowym obozie treningowym

2020-07-31 13:50:20 (ost. akt: 2020-07-31 14:03:17)
Uczestnicy Campu Bramkarskiego oraz trenerzy

Uczestnicy Campu Bramkarskiego oraz trenerzy

Autor zdjęcia: archiwum Constractu Lubawa

W Lubawie w ostatni weekend (24-26 lipca) odbył się kolejny obóz bramkarski w futsalu. Udział w nim wzięło 10 uczestników. — Zgłoszeń było o wiele więcej, jednak ze względów szkoleniowych dziesięć to optymalna ilość golkiperów, jaką są w stanie "ogarnąć" trenerzy — podkreślają organizatorzy Campu z Constractu Lubawa.

— Jako organizatorzy nie patrzymy na ilość, ale na jakość. Chcemy zwracać uwagę na każdego uczestnika i dać mu jak najwięcej wskazówek po to, aby poprawiał swój fach — czytamy w podsumowaniu obozu. — Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni, iż w tym roku zainteresowanie było bardzo duże. Mamy nadzieję, że osoby które tym razem nie załapały się na nasz Camp nie zniechęcą się i w przyszłości pojawią się na naszych mini zgrupowaniach — dodają przedstawiciele lubawskiego Constractu, który jest — przypomnijmy — wicemistrzem Polski seniorów w futsalu.

W tym roku bramkarze trenowali na obiektach, z których na co dzień korzystają właśnie zawodnicy Constractu. W obozie wzięły udział cztery bramkarki i sześciu bramkarzy z Gdańska, Warszawy, Piły, Oborników Wielkopolskich, Białegostoku oraz Lubawy. Uczestnicy Campu mieli zapewnione warunki noclegowe, żywieniowe, dostęp do dwóch hal sportowych oraz możliwość rozmowy z trenerami praktycznie przez 24 godziny na dobę.

— Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani poziomem bramkarek i bramkarzy oraz samą atmosferą, która wytworzyła się w całej grupie podczas mini zgrupowania. To również pomaga w pracy, jak i w kontaktach międzyludzkich. Grupa była bardzo zdyscyplinowana. Wiedziała kiedy można żartować, a kiedy ciężko pracować — podkreślają organizatorzy.

Trenerzy, a tym samym organizatorzy Campu, Bartłomiej Nawrat oraz Tomasz Ulfik podkreślają, iż w przyszłym roku chcieliby zorganizować dwa takie Campy. Jeden na zakończenie rozgrywek, a drugi przed rozpoczęciem kolejnych.

— Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły w organizacji obozu: Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Lubawie - za udostępnienie hal, nocleg oraz wyżywienie, Dawidowi Grubalskiemu za udostępnienie sprzętu sportowego, Dawidowi Mederskiemu za pomoc w organizacji, firmie Magic Sport za wsparcie techniczne oraz samym uczestnikom za ich udział i zaangażowanie podczas treningów. Do zobaczenia w halach.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages