Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Zabawa, kłótnia z kobietą, alkohol i ... porzucone auto w rowie.

2020-07-17 11:00:47 (ost. akt: 2020-07-17 11:05:48)

Autor zdjęcia: archiwum / Arkadiusz Kolpert

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Tak też był w przypadku 27 – latka, który po kłótni ze znajomą wjechał do rowu. Okazało się, że mężczyzna kierował vw mając 0,9 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz kierowania samochodem. Mężczyzna wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu - to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo wcześniej spożytego alkoholu, niektórzy nadal wsiadają za kierownicę. Tak właśnie stało się na terenie Lubawy.


Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o samochodzie w rowie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie potwierdzili informacje. Okazało się, że w rowie leży vw jednak nie ma w nim kierowcy. Policjanci ustalili, że samochodem kierował 27 – latek, który poszedł po zdarzeniu na stację paliw. Ustalili, że kierujący vw wracając ze swoją znajomą z dyskoteki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze po czym wjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Okazało się, że mężczyzna w czasie powrotu z zabawy pokłócił się ze znajomą a po zdarzeniu drogowym opuścili pojazd. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wskazało 0,9 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że kilka dni wcześniej uprawomocnił się wyrok dotyczący zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez 27 – latka. Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu 27 – latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Policjanci dochodzenie w tej sprawie zakończyli aktem oskarżenia, który trafił do sądu.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

KPP Iława
fot. ilustracja do tekstu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages