Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Lubawy

2020-07-01 08:19:22 (ost. akt: 2020-07-01 08:41:02)

Autor zdjęcia: archiwum Głosu Lubawskiego

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Lubawa, burmistrz miasta przedstawił raport z realizacji budżetu, sprawozdanie finansowe oraz o stanie miasta.

Kolejna sesja Rady Miasta odbyła się w trybie zdalnym. Radni zapoznali się ze raportem o stanie Gminy Miejskiej, po którym udzieli włodarzowi wotum zaufania.

Następnie burmistrz Maciej Radtke przedstawił sprawozdanie finansowe oraz z wykonania budżetu po czym uzyskał absolutorium.

- Dziękuję pracownikom Urzędu Miasta, kierownikom, dyrektorom i prezesom podległych jednostek organizacyjnych oraz miejskich spółek, a także wszystkim współpracownikom oraz Mieszkańcom za uwagi i sugestie, które inspirują do dalszej pracy. Wszyscy razem mamy swój wkład w rozwój naszej lokalnej Wspólnoty - podsumował Maciej Radtke, burmistrz Lubawy.

Czym jest absolutorium? To akceptacja wykonania budżetu miasta. Radni udzielają absolutorium na podstawie przekazanego im przez burmistrza sprawozdania finansowego.

Trzeba zaznaczyć, że zanim doszło do udzielenia absolutorium, radni w formie uchwały udzieli burmistrzowi wotum zaufania.

Udzielenie poparcia burmistrzowi jest niewątpliwie wyrazem docenienia wszelkich działań podejmowanych przez władze miasta w ubiegłym roku.

red. lubawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages