Rycerska Paczka wyruszyła do chorych dzieci

2020-06-05 12:00:00(ost. akt: 2020-06-06 09:46:23)

Autor zdjęcia: nadesłane

O inicjatywie Bractwa Rycerskiego Zamku Lubawa pisaliśmy na łamach Głosu Lubawskiego. Rycerze kompletowali paczkę dla dzieci z oddziału onkologicznego Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Paczka zapakowana, wyruszyła w podróż do Warszawy. To najlepszy moment, aby podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do inicjatywy Rycerzy z lubawskiego Bractwa Rycerskiego.
- Kiedyś syn jednego z członków naszego Bractwa, chorował i przebywał na oddziale onkologicznym CZD - opowiada Marcin Raszkowski - Odwiedziliśmy go w tamtym czasie, widzieliśmy jaką radość sprawiliśmy chorym dzieciom naszą obecnością. I tak zostało. Co roku staramy się tam być. W tym roku, z powodu pandemii nie było to możliwe, ale nie zapomnieliśmy o dzieciakach. Stąd pomysł paczki, która już została wysłana do Warszawy.

Darczyńcy to: Bractwo Rycerskie Zamku Lubawa, Miejska Biblioteka Publiczna w Lubawie, Urząd Miasta Lubawa, Art-Hip Recycled, Barbara Kamińska-salon T-mobile, Tobiasz Zabłotny - Sklep Wielobranżowy, Grażyna Boczek, Joanna Gruźlewska, Mateusz Żuchowski, Karolina Kowalkowska, Beata Trybuś oraz anonimowi darczyńcy. al


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (5 czerwca) wydaniu m.in.


Za te pieniądze trudno jest przeżyć
Coraz częściej słychać głosy, że za te pieniądze nie da się żyć. Pieniądze, które są wypłacane rodzicom jako zasiłek opiekuńczy przez zakład Usług Społecznych na dzieci do lat 8.

Marta Chełchowska Maturzyści czasów pandemii
Marta Chełchowska i Olaf Serafin. Są młodzi, ambitni i mają za sobą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Oboje skończyli XII LO w Olsztynie, a w poniedziałek napiszą egzamin maturalny. O swoich sukcesach i planach na przyszłość rozmawiają z Darią Bruszewską-Przytułą.

Marek Behan, kierownik sekcji ds. szczepień ochronnych w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w OlsztyniePrzeciwnicy niech zamilkną
— Ludzie czasem potępiają szczepionki, choć kompletnie nie wiedzą, o czym mówią. Dopiero, gdy ofiarami pandemii staną się znajomi i członkowie rodzin — przychodzi otrzeźwienie — mówi Marek Behan, epidemiolog, kierownik sekcji szczepień ochronnych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.



2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5