Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Ukrywał się w Lubawie. Trafił do więzienia

2020-06-01 13:12:03 (ost. akt: 2020-06-01 13:15:58)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: KPP

Pozbawienie wolności, to jedna z kar orzekanych przez sądy wobec sprawców przestępstw. Szczególnie na taką odpowiedzialność narażają się te osoby, które popełniają czyny zabronione po raz kolejny lub unikają odpowiedzialności np. finansowej za wykroczenia.

Policjanci z zespołu do spraw poszukiwań iławskiej jednostki policji zatrzymali 42 – latka.

Funkcjonariusze sprawdzali różne adresy zamieszkania mężczyzny, rozpytywali jego rodzinę oraz znajomych, aby ustalić gdzie obecnie przebywa.

W trakcie czynności okazało się, że mieszka obecnie Lubawie. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce gdzie zatrzymali 42 – latka. Ustali, że mieszkaniec powiatu iławskiego wcześnie rano wychodził z domu i wracał w godzinach wieczornych a także nie otwierał drzwi z obawy przed zatrzymaniem.

Mężczyzna został już przetransportowany do więzienia gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy za znęcanie się nad najbliższymi.

Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (1 czerwca) wydaniu m.in.


gietrzwałd jubileuszNa wakacje na świętą Warmię
Pandemia sprawiła, że większość z nas wakacje spędzi w kraju. Samorządowcy chcą przyciągnąć turystów na Warmię. — Chcemy zaoferować nowy produkt – Szlak Świętej Warmii – mówi Andrzej Abako, starosta powiatu olsztyńskiego.

Powstanie państwowa sieciówka?
To całkiem realny scenariusz. Zapowiedział to Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. I nie chodzi o lokalną sieć, a o coś dużo większego. Ekonomiści i przedstawiciele branży patrzą na ten pomysł z dużą dozą sceptycyzmu.

Moje najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa
Dlaczego warto pielęgnować wspomnienia? Proste. Bo są jedynym, co kiedyś nam pozostanie. Wspomnienia mają niesamowitą moc przywoływania dobrych emocji. Czemu tak rzadko z tego korzystamy? W pośpiechu dnia codziennego zapominamy o tych chwilach. Udało nam się jednak zachęcić kilka osób do wspomnień z najpiękniejszego okresu ich życia - dzieciństwa.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages