Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Żołnierze WOT dostarczyli płyn dezynfekujący do gminy Lubawa

2020-05-20 18:47:04 (ost. akt: 2020-05-20 18:53:13)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od początku pandemii koronawirusa w Polsce, czynnie angażują się w działania na rzecz zwalczania wirusa.

Z pośrednictwem żołnierzy WOT, do Urzędu Gminy Lubawa, trafiło 120 litrów płynu dezynfekującego. Płyn trafi do szkół podstawowych znajdujących się na terenie lubawskiej gminy.

Środek do dezynfekcji dostarczony został w ramach akcji obejmującej województwo warmińsko-mazurskie. Jej celem jest zaopatrzenie samorządów, które następnie przekażą go do podległych im jednostek.

Akcja zakłada wyprodukowanie i dystrybucję 40 tys. litrów płynu. Do tej pory trafiło już ponad 26 tys. do ponad trzystu instytucji z sektora publicznego z naszego województwa. W transporcie i dystrybucji pomagają żołnierze 4. Warmińsko- Mazurskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej z Olsztyna.

UG Lubawa: W czwartek 14 maja płyn trafił do gminy Lubawa. Dar ten był możliwy dzięki fundatorom oraz osobom i instytucjom zaangażowanym w akcję, a są to: Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych w Olsztynie, firmy Polmos Żyrardów, Michelin Polska S.A., Caritas Diecezji Ełckiej oraz 4 Warmińsko-Mazurska Brygada WOT. Serdecznie dziękujemy.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (20 maja) wydaniu m.in.


LOT nie poleci jeszcze z Szyman
Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają połączenia krajowe. W reaktywowanej siatce połączeń nie ma jeszcze Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

E-hulajnogą może jeździć tylko jedna osoba
To kolejna wersja przepisów przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury. Określają one zasady poruszania się hulajnogami elektrycznymi. W stosunku do poprzedniej wersji zmian jest niewiele. Rozpoczynają się konsultacje społeczne.

Zostali bez dachu nad głową
Pani Anna Cieślak samotnie wychowuje pięcioro dzieci. W wyniku pożaru rodzina straciła dach nad głową i cały dobytek. Do tej pory nie mają gdzie mieszkać. Pomieszkują u rodziny i bliskich znajomych. Czy znajdą swoją ostoję?Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages