Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

BMW do kontroli drogowej, a tam 19-latek i blisko 100 gram marihuany

2020-05-16 11:25:56 (ost. akt: 2020-05-16 11:27:33)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu iławskiego. Mężczyzna posiadał przy sobie prawie 100 g marihuany kiedy to policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Teraz 19 – latek ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Iławscy policjanci podczas patrolu miasta i gminy zauważyli kierującego bmw. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

W trakcie czynności mundurowi wylegitymowali go oraz pasażerów a także sprawdzili w policyjnych systemach. Skontrolowali również pojazd mężczyzny gdyż podejrzewali, że może mieć przy sobie substancje zabronione.

Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. 19 – latek posiadał przy sobie susz roślinny, który po zbadaniu narkotestem okazał się marihuaną a było jej prawie 100g. W związku z tym, że mieszkaniec powiatu iławskiego jechał samochodem policjanci pobrali mu również krew do badania, aby sprawdzić czy nie kierował samochodem pod wpływem narkotyków.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 19- latkowi, do którego się przyznał.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat”
inf.KPP Iława


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (16-17 maja) wydaniu m.in.

Wszyscy rapujemy!
Koronawirus ma wpływ na nasze życie w absolutnie każdej jego odsłonie… Zasadniczo najbardziej nam wpływa na zdrowie, ale na pracę nam też wpływa, na plany wakacyjne i na spędzanie czasu wolnego… Na wszystko, bez krzty umiaru!

Danuta Chada w TogoNazwano ją matką chrzestną szkoły w Tchambie
Danuta Chada przez kilkanaście lat marzyła o tym, by zobaczyć Afrykę. W końcu udało jej się to marzenie spełnić... aż trzy razy. Przy okazji spełnia marzenia afrykańskich dzieci. — Są wspaniałe — mówi emerytowana dziś nauczycielka. — Jestem nimi zauroczona.

Mamy prawo do Warmii
Ktoś inny może szukać swoich korzeni w dokumentach. Moje dokumenty fruwają między gałęziami — mówi Łukasz Staniszewski. Olsztyński prozaik, dramaturg oraz autor słuchowisk wydał niedawno debiutancką książkę „Małe Grozy”.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages