Światło do nieba, dla medyków od firm eventowych, zaświeciło w Lubawie

2020-05-03 14:02:06(ost. akt: 2020-05-03 14:04:12)

Autor zdjęcia: archiwum Marcina Łachmańskiego

Na co dzień zabawiają publiczność, gości, tryskają pomysłami. Wciąż wśród ludzi i dla ludzi. Wodzireje, organizatorzy imprez - dziś ich działalność nie jest możliwa. Jednak nie zapominają o tych, którzy stoją na pierwszej linii w walce z koronawirusem.
Z inicjatywy firm eventowych, w całej Polsce, 1 maja od 21:30 do 21:45 odbywało się wydarzenie pod nazwą „Light The Sky Polska”. Głównym celem akcji było podziękowanie dla służb medycznych oraz wszystkich, którzy ciężko pracują, narażając swoje życie dla opanowania sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w Polsce. Małe światełko w tunelu pokazała zjednoczona branża eventowa – 1 maja, która jest dosyć symboliczną datą. To także symboliczne pożegnanie kolegi z branży, który 18 kwietnia w związku z ciężkim przebiegiem COVID-19 zmarł.

Do tej wyjątkowej akcji, dołączył Marcin Łachmański z Lubawy, który na co dzień prowadzi firmę eventową DM Events By DJ Młody .


- Jestem częścią wielkiej eventowej rodziny. Na hasło rzucone przez Light The Sky Polska zareagowałem bez zastanowienia - mówi DJ Młody - Takie symboliczne gesty, szczególnie w tych trudnych chwilach dają wielką moc.

Marcin Łachmański, w Lubawie zaświecił pięknym sercem, dziękując medykom w ten właśnie sposób. Cała branża estradowa wykorzystując oświetlenie estradowe oraz systemy multimedialne, a także projektowy i lasery zaświeciła w kierunku nieba, w ramach podziękowania za oddanie i poświęcenie służb medycznych.
- Lubawa dołączyła swoją cegiełkę do tej ogólnopolskiej akcji - mówi Marcin Łachmański - Z lubawskiej ulicy Franciszka Patera, przez moment rozbłysło czerwone serce. Cieszę się, że się udało.

a.laskowska@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (30 kwietnia - 3 maja) wydaniu m.in.


Wnuczka została naszą córką
Zostali rodzicami dla wnuczki, bo córka miała 15 lat, jak zaszła w ciążę. Nie potępili jej, tylko wychowali wnuczkę jak rodzoną córkę. — Może w pierwszej chwili człowiek jest w szoku, ale okazuje się, że to, co się stało, nadaje naszemu życiu sensu — mówią małżonkowie.

Warmia i Mazury liczą na polskiego turystę
Rząd ogłosił kolejny etap łagodzenia restrykcji związanych z koronawirusem. Po majówce mają zostać otwarte m.in. hotele i miejsca noclegowe. Na tę decyzję czekała branża turystyczna, która w wyniku obostrzeń stoi i krwawi.

Do więzienia nie szłam z myślą, że czeka na mnie bandyta
Mój pierwszy rozmówca w więzieniu był przystojnym mężczyzną z modną fryzurą. Usiadł przede mną, ułożył palce w piramidkę i mówił z taką dykcją, jakby był prezenterem „Faktów" — mówi Nina Olszewska, autorka książki „Pudło. Opowieści z polskich więzień”.

Chcę być blisko ze wszystkimi, więc wróciłam na Mazury
Po siedmiu latach spędzonych w Nowej Zelandii Joanna Miller wróciła na dłuższą „chwilę” do Ostródy. Od najbliższej rodziny, męża i dwóch synów, dzielą ją tysiące kilometrów, więc spotykają się co tydzień w sobotę, żeby porozmawiać w internetowym Zoom Meetings.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5