Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Rożental: Audi w rowie, kierowca pijany

2020-04-21 13:04:29 (ost. akt: 2020-04-21 15:04:21)

Autor zdjęcia: OSP Rożental

Niestety na niektórych nie działają prośby, groźby czy apele. Nie pomaga uświadamianie i edukacja. Policjanci nadal zatrzymują kierowców, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze czy decydują się na jazdę po alkoholu.

Wczoraj (20.04.2020 r.) kilka minut po 21:00 policjanci zostali poinformowani o samochodzie w rowie.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że 30-latek kierując audi, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas jezdni, po czym uderzył w przydrożne drzewo.

Policjanci wylegitymowali mieszkańca Ostródy oraz sprawdzili w policyjnym systemie, jak również skontrolowali jego stan trzeźwości.

Badanie alkomatem wskazało, że 30-latek kierował audi mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Samochód został holowany na parking strzeżony, a mężczyzna zwolniony po wykonaniu z nim czynności.


Przypominamy !!!

Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

inf. KPP Iława/fot OSP Rożental


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (21 kwietnia) wydaniu m.in.

urna wyborcza - ilustracja do tekstuNie było chętnych do komisji
Gdybyśmy 10 maja mieli pójść do urn i wybrać prezydenta RP, to nie byłoby komu policzyć głosów. Z powodu pandemii po raz pierwszy nie udało się powołać wszystkich obwodowych komisji wyborczych. Wczoraj minął termin ich powołania.

Skrzynka pocztowa przydrożnaTrzeba mieć skrzynkę na listy
Zwykła skrzynka na listy niespodziewanie stała się sprawą polityczną. A wielu z nas pewnie dopiero teraz usłyszało, że za brak takiej skrzynki grozi nawet do 10 tys. zł grzywny.

Spowiedź duszy w telefonie
Izolacja w czasach pandemii koronawirusa jest przyczyną stresu oraz lęku o przyszłość. Wiele osób nie wie, jak sobie z tym poradzić. Andrzej Dramiński opowiada o wzmożonej aktywności w tych dniach Olsztyńskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Komendant policji w Oławie odwołany za jazdę #2915302 | 79.163.*.* 3 maj 2020 19:51

  Jak donosi dolnośląska policja, komendant powiatowy policji w Oławie został odwołany ze stanowiska. Powodem miało być prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Wcześnie sam gratulował podwładnym zdecydowanej walki z pijanymi kierowcami. Komendant Paweł U. został odwołany ze stanowiska komendanta powiatowego oławskiej policji. Powodem było wydarzenie, które miało miejsce w czasie tegorocznej majówki. Mundurowy uderzył w nocy w przyrożne słupki podczas jazdy. Nikomu nic się nie stało, jednak w czasie interwencji policji okazało się, że Paweł U. wsiadł do samochodu pod wpływem alkoholu. Jak podaje "Fakt", Paweł U. wcześniej aktywnie wspierał policjantów, którzy angażowali się w walkę z pijanymi kierowcami. W grudniu 2018 oficjalnie gratulował jednemu z podwładnych, który po służbie skontrolował samochód, który wydawał się być prowadzony przez nietrzeźwego. Rok później podziękowania złożył kolejnemu policjantowi, który dokonał podobnego czynu, podkreślając, że "jego zdecydowana postawa jest godna naśladowania". Pijany policjant. Komendant odwołany Teraz sam padł ofiarą "zdecydowanej postawy". Szczegóły, takie jak to, ile promili miał w chwili złapania, ani czy to pierwsza taka sytuacja, nie zostały podane. Jak mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz, rzecznik dolnośląskiej policji, przełożony mundurowych z Oławy został nie tylko odwołany ze stanowiska. W jego sprawie ma się teraz toczyć postępowanie administracyjne, w celu wydalenia go ze służby. Obecnie zajmuje się nim oławska prokuratura rejonowa.Wypadki z udziałem nietrzeźwych funkcjonariuszy policji nie należą niestety do rzadkości. Tydzień temu media donosiły o kolizji, którą spowodował pijany policjant z Tarnowskich Gór oraz niebezpiecznej sytuacji drogowej stworzonej przez jego kolegę z Tarnobrzega. Z kolei w połowie zeszłego miesiąca usłyszeć można było o nietrzeźwym kierowcy zatrzymanym przez... równie nietrzeźwych policjantów. Rzadko jednak słyszy się, by taki sytuacje miały miejsce z udziałem wysoko postawionych oficerów policji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxx #2912119 | 79.163.*.* 26 kwi 2020 19:38

  znowu policjant?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. lwx #2909932 | 83.9.*.* 21 kwi 2020 19:46

  Na to nie pomoże żadna zmiana dobra czy zła. Opozycja też nie przyjmie takiej pozycji ażeby się przed takim czymś obronić. Wniosek nasuwa się jeden jak nie dajesz rady to pij z nimi. Łyżka morza nie osuszysz..

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. cde #2909846 | 88.156.*.* 21 kwi 2020 16:56

  Po dokonanych z nim czynnościach nie zwalniać lecz wieźć do najbliższego więzienia. Oprócz obligatoryjnych nie mniej niż 5 tys zł wprowadzić nie mniej niż .... lat odsiadki natychmiastowej. Nie będzie kręcił, szukał winnych itp.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Audi & BMW #2909789 | 37.249.*.* 21 kwi 2020 15:35

  Co komentować NORMAL :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages