Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Pomoc lubawskiego samorządu dla przedsiębiorców

2020-04-14 10:02:37 (ost. akt: 2020-04-14 10:06:18)

Autor zdjęcia: archiwum GL

Trzeba ratować gospodarkę, miejsca pracy bo gdy pandemia się zakończy, długo potraw odbudowanie lokalnych biznesów. Z pomocą przychodzi lubawski samorząd.

Świąteczny czas to zdecydowanie puste ulice w Lubawie i wsiach na terenie gminy Lubawa. To też czas wytężonej pracy samorządów, bo kolejnym zadaniem, o wiele trudniejszym będzie ratunek dla przedsiębiorców.

Już wiadomo, że lubawski biznes może liczyć na wsparcie samorządu. Najważniejsza jest ochrona miejsc pracy.

W związku z tym, opracowywane są dokumenty w sprawie podatku od nieruchomości za drugi kwartał bieżącego roku. Samorząd przewiduje całkowite zwolnienie lub częściowe z podatku dla mikro i małych przedsiębiorców zatrudniających odpowiednio do 9 oraz od 10 do 49 osób.

Przedsiębiorcy zatrudniający do 249 osób będą miały odroczoną płatność podatku od nieruchomości. Już teraz przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy w zakresie podatków i opłat lokalnych wnioskując o odroczenie, rozłożenie na raty lub umorzenie należności.

Przedsiębiorcy wynajmujący lokale od urzędu miasta mogą ubiegać się o odroczenie terminu płatności, zmniejszenie lub odstąpienie od naliczania zaległości.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (14 kwietnia) wydaniu m.in.

Dwa powiaty w dezynfekcji
W powiatach bartoszyckim czy węgorzewskim mieszkańcy czują się w miarę bezpiecznie. Inaczej jest w Iławie czy Nowym Mieście. Prawie połowa zakażonych pochodzi z tych dwóch powiatów. Niepokojąco w ciągu kilku ostatnich dni wzrosła liczba zachorowań w powiecie iławskim.

W dawnej Warmii ruszyła produkcja
To, o czym mówiło się już na początku roku stało się faktem. Kętrzyńska Warmia, wprawdzie pod nowym szyldem, ale znów działa. Powstała nowa firma, która wydzierżawiła halę i maszyny od właściciela. Teraz szyje m.in. kombinezony i maseczki.


Tarcza bis. Czy to pomoże gospodarce?
Rząd przedstawił tarczę antykryzysową dla firm. To 100 miliardów złotych. Czy to wystarczy na uratowanie polskich firm i miejsc pracy? Trudno powiedzieć. Ta propozycja przywróciła jednak przedsiębiorcom nieco wiary w państwo.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mateusz #2905877 | 109.95.*.* 14 kwi 2020 10:12

  Czy koncesje alkoholowe dla sklepów będą zniesione?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages