środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Motor nie chce ujawnić ile pieniędzy zebrano podczas turnieju charytatywnego. Nowe stanowisko klubu [AKTUALIZACJA]

2020-02-11 12:10:00 (ost. akt: 2020-02-11 14:07:31)

Autor zdjęcia: Tomasz Więcek

Sercem z Motorem to turniej, który miał pomóc w ratowaniu finansów klubu. Czy pomógł? Tego się nie dowiemy, bo klub nie ujawnia zebranej kwoty.

Miniona niedziela w Lubawie minęła pod znakiem sportowych emocji związanych z turniejem charytatywnym Sercem z Motorem. Turniej zorganizowano, aby uzupełnić braki w kasie klubu.

Przypomnijmy. Klub pod koniec 2019 roku dowiedział się od burmistrza Lubawy, że w bieżącym roku miasto nie przeznaczy kwoty 50 tysięcy złotych na zespół seniorów. Cięcia w kasie miasta są wynikiem trudnej sytuacji finansowej samorządu.
W niedzielnym turnieju kibice mogli zobaczyć nie tylko zespół gospodarzy, ale też drużyny Jezioraka Iława, Jordana Kazanice, GKS-u Wikielec, Delfina Rybno, czy Olimpii Elbląg.
Na kibiców czekała loteria fantowa, kawiarenka, sklepik z gadżetami klubu oraz licytacja sportowych gadżetów. Wśród nich sporo piłkarskich koszulek.
Turniej rozgrywano na zasadach towarzyskich, bez prowadzonej klasyfikacji. Tak się złożyło, że w ostatnim meczu zagrały dwie najlepiej spisujące się w turnieju drużyny. To Motor Lubawa i GKS Wikielec. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Nie wiadomo natomiast jakim wynikiem finansowym zakończył się turniej. Władze klubu milczą na temat zebranej kwoty.
— Nie możemy udzielać takich informacji — przekazał nam w rozmowie telefonicznej prezes klubu Marcin Banacki. Nie poznaliśmy powodów, dla których kwota zebrana podczas turnieju została zatajona. — Taka jest decyzja — poinformował prezes.

Ta zaskakująca decyzja klubu może dziwić. Tym bardziej, że osoby i drużyny zaangażowane w turniej chciałyby zapewne wiedzieć, czy i w jakim stopniu ich udział w wydarzeniu miał wpływ na poprawę kondycji finansowej klubu.
Publikując zapowiedzi turnieju na łamach Głosu Lubawskiego oraz portali lubawa.wm.pl i ilawa.wm.pl nie spodziewaliśmy się, że zebrana kwota będzie utajniona.

AKTUALIZACJA
Po publikacji powyższego tekstu, na profilu facebookowym klubu pojawił się komunikat dotyczący zebranych środków:
"W związku z informacją, która pojawiła się na jednym z lokalnych portali internetowych chcielibyśmy wyjaśnić: kwota zebrana podczas akcji "Sercem z Motorem" zostanie podana do publicznej wiadomości w chwili zakończenia licytacji wszystkich podarowanych nam gadżetów oraz podsumowaniu sprzedaży wszystkich przygotowanych dla Kibiców klubowych niespodzianek. Informacja ta znajdzie się w pierwszej kolejności na FB naszego Klubu."

Tomasz Więcek

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kibic #2866735 | 109.95.*.* 11 lut 2020 22:05

  Ja mam inne pytanie. Gdzie trwają jeszcze te licytację? Może i ja bym coś jeszcze kupił, albo ktoś inny. Chyba warto to rozgłaszać, większy rozgłos=więcej kasy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tomek Więcek #2866710 | 37.47.*.* 11 lut 2020 21:18

  Do Tylko MOTOR, szanowny kolego (podejrzewam, że się znamy :)). Emocje mam na wodzy. O to nie musisz się martwić. Byłem na turnieju tyle czasu ile mogłem, dużo wcześniej miałem zaplanowany udział w imprezie charytatywnej w Iławie, więc trafiłem na sam koniec imprezy Motoru. Doskonale wiem, że niesprzedane fanty będą wstawione w Internecie, jednak komunikat, jaki otrzymałem od prezesa był bardzo jasny: "Nie udzielamy takich informacji". NIe biję piany i nie szukam dziury w całym, jadnak czysta uczciwość nakazuje podzielenie się informacją o zebranej kwocie podczas turnieju. Chyba każdemu zależy, aby Motor istniał i grał także mi - wbrew temu, co sugerują niektórzy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Tylko MOTOR! #2866654 | 109.95.*.* 11 lut 2020 20:17

   Powściągnijmy emocje moi Drodzy. Tomaszu. Redaktorze. Gdybyś był na podczas całej imprezy 'Sercem z Motorem" to wiedziałbyś, że przedmioty, które nie zostały zlicytowane podczas Imprezy będą licytowane jeszcze w Internecie. Uważam, że to nie czas i miejsce, póki co, żeby bić pianę i szukać dziury w całym. Poczekajmy jeszcze na oficjalne wyniki i wtedy oczekujmy wszelkich rozliczeń, które swoją drogą, mam nadzieję, że będą przejrzyste. Cały turniej uważam za udany. Z poziomu kibica widoczne było zaangażowanie jak i wkład w to, żeby MOTOR dalej grał i dawał radość kibicom. Motor NIGDY nie zginie!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Tomek Więcek #2866422 | 212.160.*.* 11 lut 2020 14:25

   Marcinie, z całym szacunkiem, ale kiedy zapytałem Cię o wynik zbiórki ani słowem nie zająknąłeś się, że podacie kwoty po całkowitym podliczeniu. Powiedziałeś wprost, że jest decyzja, że nie możecie udzielać takich informacji. Gdy dopytywałem dlaczego, odparłeś: taka jest decyzja. Ważne, że jednak kwotę podacie. Bo należy się to miedzy innymi tym, którzy zaangażowali się w tę akcję. Pozdrawiam

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Obserwator #2866418 | 185.24.*.* 11 lut 2020 14:19

   Może nie poszło po myśli organizatorów ? może nie było tyle ludzi ile się spodziewali? może wcale Motor tyle nie znaczy dla mieszkańców jak próbuje sie to wmówić ? Może mieszkańcy nie za bardzo przejmują sie "Dumą Miasta" jak to mówią "działacze" Trudno powiedzieć ale zwykłą przyzwoitością było by podanie kwoty jaką udało się zebrać.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages