Lubawianin Dawid Łątkowski mistrzem Polski w kolarstwie torowym

2019-12-08 10:24:54(ost. akt: 2019-12-08 10:46:17)
Dawid Łątkowski, świeżo upieczony mistrz Polski, na najwyższym stopniu podium

Autor zdjęcia: Archiwum

Dawid Łątkowski z Lubawy został w sobotę mistrzem Polski w kolarstwie torowym. Na torze z Pruszkowie był najszybszy w scratch-u.
Dawid Łątkowski wywalczył w sobotę (7 grudnia) tytuł mistrza Polski w odbywających się na torze w Pruszkowie Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich. Młody lubawianin reprezentuje toruński klub Copernicus CCC, który jest akademią Michała Kwiatkowskiego.

Mistrzostwa Polski rozgrywane są corocznie w grudniu i skupiają najlepszych młodych kolarzy ze szkółek w całym kraju. Zawody rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa, który od 6 lat realizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

To już piąty start w imprezie o randze mistrzostw kraju Dawida Łątkowskiego. Nigdy jednak nie stanął na najwyższym stopniu podium. W sobotę marzenie młodego kolarza się spełniło. W wyścigu scratch, gdzie zawodnicy startują ze startu wspólnego, najszybciej 20 okrążeń pokonał właśnie Dawid Łątkowski.

— To mistrzostwa wyjątkowe, bo już pierwszego dnia w konkurencji scratch Dawid wygrywa i zdobywa tytuł mistrza Polski Szkółek Kolarskich — mówi na gorąco Sławomir Łątkowski, ojciec Dawida. — A dziś jeszcze dwie konkurencje: wyścig eliminacyjny i punktowy.