Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Droga z Lubawy do Mortąg oficjalnie oddana

2019-12-03 13:56:20 (ost. akt: 2019-12-03 14:00:59)

Autor zdjęcia: powiat-ilawski.pl

W piątek 29 listopada uroczyście oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową łączącą Mortęgi z Lubawą. Wspólna inwestycja powiatu iławskiego i gminy Lubawa otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele inwestorów, wykonawcy, mieszkańcy oraz zaproszeni goście, m.in. wicewojewoda Sławomir Sadowski. Spotkanie poprowadził starosta powiatu iławskiego Bartosz Bielawski, który przywitał uczestników i w kilku słowach opowiedział o inwestycji, która była traktowana przez władze powiatu jako priorytetowa. O wspólnych działaniach gminy i powiatu wspomniał także wójt gminy Lubawa – Tomasz Ewertowski. Głos zabrał również wicewojewoda Sławomir Sadowski.
Po poświęceniu drogi przez ks. Jerzego Hirsza z parafii p.w. św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi.
Przypomnijmy, przebudowę drogi powiatowej nr 1345 N zrealizowano na odcinku Lubawa-Mortęgi (granica powiatu). Ogółem wartość projektu wyniosła: 4 388.454,09 zł. Przyznana kwota dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych stanowiła 50 proc. projektu. Pozostałe 50 proc. to wkład Starostwa Powiatowego w Iławie (25 proc.) i gminy Wiejskiej Lubawa (25 proc.) Inwestycję zrealizowała firma DROGOMEX Sp. z o.o. z Pruszkowa. Przebudowa objęła odcinek o długości 3,8 km. W ramach zadania, m.in. poszerzono jezdnię, położono nową nawierzchnię bitumiczną, wybudowano chodniki i zjazdy gospodarcze.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez uczestników Klubu „Senior+” w Mortęgach. Klub funkcjonuje od lutego 2019 r. i przeznaczony jest dla 15 nieaktywnych zawodowo mieszkańców gminy Lubawa w wieku 60+. Zajęcia w Klubie odbywają się 2 razy w tygodniu w wymiarze 4 godzin dziennie. W ramach funkcjonowania Klubu organizowane są m.in. warsztaty rozwijające zainteresowania (artystyczne i kulinarne), warsztaty aktywności lokalnej, poradnictwo psychologiczne, spotkania tematyczne oraz imprezy i wyjazdy o charakterze integracyjnym i międzypokoleniowym z udziałem społeczności lokalnej. Utworzenie oraz funkcjonowanie Klubu Senior+ w Mortęgach współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zyta #2829167 | 94.254.*.* 3 gru 2019 16:46

    Czarny zainkasowa należność i z łupem zmiata na plebanię.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages