Kolejne punkty dla Motoru. Za tydzień derby z Jeziorakiem

2019-11-16 16:08:30(ost. akt: 2019-11-16 17:50:32)
MLKS Motor Lubawa

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

W sobotę (16 listopada) Motor Lubawa na własnym stadionie pokonał 3:1 zespół z Korsz. Pierwsza połowa, to koncertowa gra lubawian, w drugiej do głosu nieco doszli goście, ale tylko na chwilę.
Przed sobotniem spotkaniem, które zostało rozegrane awansem z rundy wiosennej, Motor zajmował w czwartoligowej tabeli 5. miejsce i miał w dorobku 25 oczek z kolei zespół z Korsz był 10. w tabeli i miał na koncie 18 punktów.
Zdecydowanym fawortem w tym spotkaniu, co szybko potwierdziły boiskowe wydarzenia, był zespół gospodarzy.
Podopieczni trenera Krzysztofa Malinowskiego w pierwszej połowie grali jak z nut i po 36. minutach wygrywali już 2:0. Bramki dla gospodarzy były dziełem Romana Śnieżawskiego i Miłosza Olejniczaka. Do przerwy gospodarze mogli jeszcze kilkakrotnie wpisać się na listę strzelców. Spora liczba okazji pod bramką gości tylko potwierdzała dobrą dyspozycję gospodarzy. Brakowało trochę skuteczności i celnych strzałów, ale cały czas to Motor prowadził grę.
W drugiej połowie na chwilę inicjatywę przejęli goście, co zostało zwieńczone bramką Piotra Trafarskiego w 51. minucie meczu, jednak gospodarze w porę zorientowali się, że należy ponownie pokierować boiskowymi wydarzeniami i do końca spotkania kontrolowali grę. Systematyczne ataki na bramkę gości musiały w końcu przynieść efekt. Tak też stało się w 79. minucie meczu, kiedy na 3:1 podwyższył Mateusz Szymański. Do końca spotkania, mimo kilku dogodnych sytuacji gospodarzy wynik nie uległ już zmianie.
Należy odnotować, że goście kończyli mecz w 9. Czerwone kartki ujrzeli Paweł Sawicki i Piotr Trafarski.
Po sobotnim spotkaniu Motor awansował na 4. miejsce w ligowej tabeli.

Kolejne spotkanie lubawianie rozegrają ponownie awansem z rundy wiosennej. W niedzielę 24 listopada w Iławie Motor zmierzy się z tamtejszym Jeziorakiem. Początek derbowego pojedynku zaplanowano na godzinę 13.

W pozostałych meczach ForBET IV ligi najwieksza niespodzianka miała miejsce w Mrągowie, gdzie tamtejsza Mrągowia uległa dotychczas ostatniej w tabeli Tęczy Biskupiec 0:1. Niespodzianką pachniało też w meczu Stomilu II z Błękitnymi. Najpierw prowadzenie objęli olsztynianie i prowadzili już 2:1, aby po kilkudziesięciu kolejnych minutach gry przegrywać 2:3. Do 90. minuty był remis 3:3. Ostatecznie rezerwy Stomilu wygrały 4:3.

Motor Lubawa — MKS Korsze 3:1 (2:0)
1:0 — Śnieżawski (26')
2:0 — Olejniczak (36')
2:1 — Trafarski (51')
3:1 — Szymański (79')

Motor: Damian Kościński — Andrzej Burchart (86' Damian Gerka), Piotr Sobótka, Roman Śnieżawski, Arkadiusz Konicz (65' Mahamadou Bah), Denys Demishev (60' Cezary Sobolewski), Adrian Zasuwa (86' Szymon Zelmański), Łukasz Goździejewski (85' Dominik Rogożyński), Przemysław Józefowicz, Mateusz Szymański (85' Bartosz Kuczyński), Miłosz Olejniczak.