Lubawski beniaminek liderem Futsal Ekstraklasy

2019-11-11 15:58:55(ost. akt: 2019-11-11 17:44:26)
Dawid Grubalski: Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, jednak już myślimy o środzie i spotkaniu z FC KJ Toruń.

Autor zdjęcia: KS Constract/ Paweł Jakubowski

Tego przed sezonem Futsal Ekstraklasy chyba nikt się nie spodziewał. Constract Lubawa po 8. kolejkach jest liderem rozgrywek. W minioną sobotę lubawianie 4:0 pokonali GI Malepszy Futsal Leszno.
Lubawski Constract to niewątpliwa niespodzianka rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Podopieczni duetu trenerskiego Dawid Grubalski/ Damian Jarzembowski po 8. kolejkach zajmują 1. miejsce w tabeli i coraz lepiej spisują się na ligowych parkietach - z meczu na mecz są bardziej zgrani i coraz bardziej skuteczni, zarówno w grze ofensywnej jak i w obronie. A to bezpośrednio przekłada się na wyniki w kolejnych spotkaniach. O sile zespołu z Lubawy przekonali się w minioną sobotę zawodnicy GI Malepszy Futsal Leszno.
Podopieczni trenerów Grubalskiego i Jarzembowskiego od początku spotkania kontrolowali grę nie pozwalając gościom na rozwinięcie skrzydeł.
— Po szczegółowym przeanalizowaniu gry zespołu z Leszna wiedzieliśmy, że kluczem będzie gra agresywnym pressingiem — mówi Dawid Grubalski. — Zespół praktycznie wzorowo spełnił to założenie, zawodnicy dorzucili do tego dużą determinację, co przerodziło się w pokaźne 4:0. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, jednak już myślimy o środzie i spotkaniu z FC KJ Toruń. To wicemistrz Polski i jedyna drużyna, która jeszcze nie przegrała, tak więc czeka nas spore wyzwanie — wyjaśnia trener.
Pierwsze trafienie lubawianie zaliczyli już w 7. minucie spotkania za sprawą Pedro Pereiry, który popisał się efektowną "wcinką". Po pierwszej bramce Constract ruszył do kolejnych ataków i regularnego ostrzału bramki gości, których ratował dobrze interweniujący brakarz.
Na kolejne trafienie przyszło zatem lubawianom czekać kolejne... 4 minuty. Po składnej akcji całego zespołu Victor Marinho (zawodnik został wybrany MVP meczu) umieścił futsalówkę w bramce gości. Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie lubawian w pierwszej połowie, ale nie ostatnie w meczu. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się jeszcze Maciej Maśkiewicz i Paweł Kaniewski.

KS Constract — GI Malepszy Futsal Leszno 4:0 (2:0)
1:0 - Pedro Pereira (7')
2:0 - Victor Marinho (11')
3:0 - Maciej Maśkiewicz (30')
4:0 - Paweł Kaniewski (40')

KS Constract: Imanol Darias, Kacper Zelma, Grzegorz Okuniewski) – Pedro Pereira, Pedro Silva, Jakub Raszkowski, Arkadiusz Budzyn, Paweł Kaniewski, Victor Marinho, Bartłomiej Piórkowski, Mateusz Łożyński, Paweł Ossowski, Maciej Maśkiewicz, Janusz Okuniewski.