Daniel Żuchowski wicemistrzem Polski. Relacja z mistrzostw

2019-10-13 10:04:00(ost. akt: 2019-10-13 10:07:29)
Daniel Żuchowski został wicemistrzem Polski

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Daniel Żuchowski, oszczepnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Lubawa został wicemistrzem Polski w rozegranych w Tarnowie mistrzostwach kraju. Nasz zawodnik zdobył srebro w kategorii wiekowej U16. Gratulujemy.
W dniach 21-22 września w oddalonym blisko 600 km Tarnowie odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U-16. Na starcie zawodów pojawiło się blisko 800. zawodników z przeszło 200. klubów lekkoatletycznych, którzy wcześniej przeszli eliminacje i wywalczyli awans.
Spośród zawodników LKS Lubawa do turnieju finałowego MP zakwalifikowali się Daniel Żuchowski i Mateusz Ewertowski. Podopieczni trenera Leszka Kołodziejskiego w Tarnowie zaprezentowali się znakomicie.
Najpierw na starcie pchnięcia kulą pojawił się Mateusz Ewertowski, który w 2. kolejce poprawił rekord życiowy aż o 40 cm (12.40m) i zajął ostatecznie 9. miejsce.
Zawodnik pojechał na mistrzostwa z 17. rezultatem więc awansował aż o 8 lokat i wszedł tym samym do czołowej dziesiątki kraju.
Późnym popołudniem rozpoczął się konkurs oszczepników. Znakomicie po raz kolejny rzucał Daniel Żuchowski, który w drugiej próbie posłał oszczep o wadze 600 gramów na odległość 52,28 m. Jak się później okazało, rezultat lubawskiego oszczepnika dawał 3. miejsce. W ostatniej kolejce Żuchowski posłał oszczep jeszcze dalej, bo na odległość 52.90 m. Wyprzedził tym samym zawodnika z Hańczy Suwałki i uplasował się na drugim miejscu.
Lubawski zawodnik zdobył jedyny medal dla Warmii i Mazur w tych mistrzostwach.
— Trzeba przyznać, że poziom Mistrzostw Polski w Tarnowie był bardzo wysoki — mówi Leszek Kołodziejski. — Organizacja sportowa, sędziowska, obiekty, obsługa medialna, gościnność władz i organizatorów tego miasta stały na najwyższym poziomie — chwali lubawski szkoleniowiec.