Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Lubawscy biegacze zachęcają do głosowania... poza miejscem zamieszkania

2019-10-07 10:52:56 (ost. akt: 2019-10-07 12:17:33)
Mateusz Krawiecki w trakcie wyborów będzie brał udział w Mistrzostwach Świata biegów przeszkodowych. Zagłosuje w Londynie

Mateusz Krawiecki w trakcie wyborów będzie brał udział w Mistrzostwach Świata biegów przeszkodowych. Zagłosuje w Londynie

Autor zdjęcia: Facebook zawodnika

Nie trzeba w najbliższą niedzielę przebywać w miejscu zamieszkania, żeby oddać głos w wyborach parlamentarnych. Można głosować będąc niemal na końcu świata. Zachęcają do tego między innymi lubawscy biegacze.

W niedzielę wybory parlamentarne. Żeby wziąć udział w głosowaniu nie trzeba przebywać w miejscu zamieszkania. Wystarczy pobrać odpowiednie zaświadczenie w urzędzie gminy, lub dopisać się do spisu wyborców w wybranej przez siebie gminie.
Terminy jednak gonią, więc kto planuje w najbliższy weekendy wyjazd, powinien zadbać o możliwość głosowania poza miejscem zamieszkania. Tak, jak zadbali o to lubawscy biegacze Michał Rowiński i Mateusz Krawiecki.
Obaj w najbliższy weekend będą w zupełnie innych częściach Europy, jednak obywatelski obowiązek zostanie spełniony.
— Za tydzień wybory! Tak się składa, że akurat wtedy w Bieszczadach i Beskidzie Niskim odbywać się będą dwie duże imprezy biegowe, Łemkowyna Ultra Trail i Maraton Bieszczadzki — pisze na swoim profilu facebookowym Michał Rowiński. — Mi osobiście może być ciężko zdążyć na wybory do Lubawy, wiec dopisałem się przez internet do spisu wyborców w Cisnej — wyjaśnia. — A wszystko zajęło 5 minut. Nawet nie trzeba mieć podpisu elektronicznego. Biegacze! Kibice! Idźmy na wybory! — zachęca lubawski sportowiec, który aby dopisać się do spisu wyborców wykorzystał profil zaufany jednego z banków.

W czasie wyborów poza Lubawą znajdzie się także inny znany biegacz. Mateusz Krawiecki będzie startował w Mistrzostwach Świata biegów przeszkodowych.
— Będę głosował w Londynie — mówi. — Niestety tak potoczyły się sprawy ze Mistrzostwa Świata i wybory są w jednym terminie, a nie wyobrażam sobie nie iść i nie zagłosować. Nawet, jak będzie to problem logistyczny — mówi zawodnik.

Aby skorzystać z możliwości głosowania poza miejscem zamieszkania należy spełnić jeden z dwóch warunków. Można dopisać się do spisu wyborów w wybranej przez siebie gminie. Można to zrobić składając wniosek na papierze, lub przez internet. Termin mija we wtorek, 8 października. Do piątku, 11 października można natomiast pobrać z urzędu gminy/ miasta, właściwego dla miejsca zamieszkania, zaświadczenie o prawie do głosowania. Zaświadczenie takie upoważnia do głosowania w dowolnej komisji na terenie kraju lub poza jego granicami, a także na polskim statku morskim.
Osoba, która otrzyma takie zaświadczenie zostanie wykreślona ze spisu wyborców w swojej gminie, natomiast będzie mogła oddać głos w dowolnej komisji. Nawet, jeżeli ostatecznie nie wyjedzie, to z zaświadczeniem będzie mogła zagłosować w miejscu zamieszkania.

Tomasz Więcek

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pfff #2801078 | 176.221.*.* 8 paź 2019 00:02

    Żałosne... Jak można głosować i się interesować tymi żebrakami, którzy proszą o głosy i na każdym rogu zaśmiecają otoczenie bilbordami.. Skandal. Macie za dużo wolnego czasu obywatele, że zajmujecie się tymi głupotami i skupiacie się na tym by jakiemuś biznesmenowi zapewnić stanowisko.. Zdecydowanie zbyt dużo wolnego czasu.... Skupcie się na sobie kochani ludzie a nie na tych cwaniaczkach, którzy i tak nic nie zrobią tylko chcą dokopać się do stołków oraz trzepać kasę za nic z naszych podatków. Zastanówcie się... Pora najwyższa bojkotować to towarzystwo!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages