Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Zmarło dziecko, któremu matka podała psychotropy. Kobieta mieszkała w Lubawie

2019-10-01 14:36:05 (ost. akt: 2019-10-01 15:03:57)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Nie żyje trzyletni Kubuś, któremu matka podała leki psychotropowe. Pochodząca z okolic Dąbrówna kobieta pojechała z dzieckiem do Bydgoszczy, aby spotkać się z kochankiem. Niespokojnemu dziecku para podała psychotropy. Chłopczyk zmarł.

Do śmierci chłopca doszło na początku września, ale dopiero teraz sprawa ujrzała światło dzienne.

Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy popularnego programu interwencyjnego, kobieta pojechała do Bydgoszczy, aby spotkać się z kochankiem. Katarzyna F. powiedziała wówczas swojemu partnerowi, że wyjeżdża z trzyletnim Kubusiem na kilkudniowe badania. Chłopiec chorował, więc wyjazd nie budził podejrzeń.

W Bydgoszczy kobieta spotkała się z poznanym przez Internet Danielem B. Podczas wspólnego pobytu w mieszkaniu mężczyzny chłopczyk był niespokojny i płakał. Daniel B. postanowił przewieźć kobietę z Kubusiem do jednego z bydgoskich hoteli. Dziecko nadal było jednak niespokojne. Katarzyna F. i jej kochanek postanowili podać chłopczykowi środki uspokajające. Późniejsza sekcja zwłok wykazała, że para podała Kubusiowi środki psychotropowe.

— Dziecko trafiło do szpitala pod koniec sierpnia — mówi Piotr Dunal, zastępca prokuratora rejonowego prokuratury Bydgoszcz - Północ. — Po tygodniu śpiączki dziecko zmarło — informuje prokurator. Według ustaleń prokuratury, środki psychotropowe podano dziecku dwukrotnie.

— Było do 28 i 29 sierpnia — mówi prokurator Dunal.
— Jego stan był krytyczny, agonalny. Dziecko nie reagowało na bodźce bólowe. Nie miało żadnej, własnej czynności oddechowej. Miało szerokie, sztywne źrenice, które świadczyły o tym, że ośrodkowy układ nerwowy nie funkcjonuje. Obraz tomograficzny wykazywał obrzęk mózgu. Właściwie śmierć mózgu — informował w rozmowie z dziennikarzami programu "Uwaga!" Maciej Matczuk z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.

Według ustaleń śledczych lek, który dwukrotnie podano dziecku należał do mężczyzny, z którym spotkała się matka chłopca. Mieszkająca przed laty w Lubawie kobieta przyznała, że to ona podała synkowi benzodiazepiny.

Jak ustaliliśmy, dwudziestosiedmioletnia kobieta miała w sumie trójkę dzieci. Najstarsze jest wychowywane przez rodziców kobiety. Na co dzień Katarzyna F. mieszka z ojcem swoich dzieci niedaleko Warszawy. Wcześniej przez kilka lat mieszkała w Lubawie. Pochodzi z okolic Dąbrówna (powiat ostródzki).
U kobiety w szkole podstawowej stwierdzono upośledzenie intelektualne w stopniu lekkim.

Zarówno matka Kubusia, jak i poznany przez Internet mężczyzna usłyszeli zarzuty dotyczące spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Obojgu grozi po 15 lat więzienia.

— Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt — informuje prokurator Piotr Dunal.

Tomasz Więcek

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Melon #2798416 | 37.47.*.* 2 paź 2019 05:51

  W tej lubawie to źle narody mieszkają

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. TROL WARMIŃSKI #2798394 | 79.184.*.* 2 paź 2019 00:02

  To dziwka

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dfghjkl #2798362 | 81.15.*.* 1 paź 2019 22:27

  kara smierci gnojkom

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. wierna czytelniczka głosu #2798347 | 205.201.*.* 1 paź 2019 21:47

  Ksiądz po wódce,Pijany sika do fontanny, Kobieta mieszkała w Lubawie??? Redaktorze naczelny głosu lubawskiego może coś dobrego o Lubawie !!!! Z informacji zbliżonych do plotek słyszałam,że ta kobieta przejeżdżała przez Lubawę.I po co o tym pisze pan i po co ta sensacja.Panie redaktorze Dąbrówno leży w powiecie ostródzkim i co nam do tego? Musi pan mieć dobrych informatorów z tamtego powiatu.Po co nam zaśmieca naszą ulubioną gazetę

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kokosal #2798335 | 82.31.*.* 1 paź 2019 21:19

   Chłopczyk zmarł (ಥ_ʖಥ)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (23)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages