Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Nie kupuj - adoptuj! Psiaki ze schroniska czekają na nowy dom

2019-09-13 11:48:57 (ost. akt: 2019-09-13 11:49:28)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W iławskim schronisku dla zwierząt na adopcję czekają przesympatyczne psiaki. Zapraszamy do lektury naszego nowego cyklu, który będzie się pojawiał zarówno na naszych stronach internetowych, jak i w gazecie papierowej.

"Smutne oczy ,piękne oczy..." tak można byłoby zanucić za Czerwonymi Gitarami patrząc na psiaki czekające na adopcję w iławskim schronisku. Miło nam poinformować, że jako "Głos Lubawski" i "Gazeta Iławska" nawiązaliśmy współpracę i na naszych łamach publikować będziemy informacje o czworonogach, które być może właśnie u Was znajdą swój nowy dom. Dziś przedstawiamy pierwsze psiaki.

AMOR
Historia Amora jest troszkę inna od pozostałych zwierząt pod naszą opieką.
Nie dostaliśmy poruszającego serca zgłoszenia, które mówiłoby o tym, że coś niepokojącego dzieje się z psem. O zakończeniu jego niedoli zdecydowało sokole oko naszego Inspektora, który w trakcie podróży na inną interwencje zobaczył małą czarną kulkę zwiniętą z zimna przy nieocieplonej budzie. Po wejściu na posesję i podejściu do psa oczom Inspektorów ukazał się mały, radosny lecz zziębnięty kundelek z wielką raną na plecach. „Buda” była nieocieplona i przewiewna. Przy panujących mrozach nie spełniała swoich funkcji. Pies nie miał dostępu do wody ani jedzenia. Z relacji sąsiadów wiemy, że Pan nieszczególnie interesował się losem psa. Nie karmił codziennie, nie leczył, nie szczepił… Pies był zdany sam na siebie… Jego spojrzenie mówiło wszystko: zabierzcie mnie stąd!
Tak też zrobiliśmy. Przy asyście Policji odebraliśmy właścicielowi psa w trybie natychmiastowym. Pies został przewieziony do Lecznicy Weterynaryjnej w Iławie.
Rana na plecach musiała powstać wskutek otarcia, nie wiemy co dokładnie się wydarzyło. Po wykonaniu badań lekarze wykluczyli grzybicę oraz świerzb. Jego wiek został oceniony na 10 lat… Ile musiał wycierpieć przez tak długi okres czasu? Nie chcemy myśleć jak zakończyłaby się jego historia przy -18 stopniowym mrozie. Sprawa Amora została zgłoszona na Policję, zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i znęcaniu się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Mamy nadzieję, że właściciela spotka sprawiedliwa kara!
Amor mieszka w naszym schronisku od 24 lutego 2018r. Jest już zaszczepiony i odrobaczony. Jest radosnym psiakiem, uwielbia spacery i kontakt z człowiekiem.
Mieszka z trzema suczkami, jednak z kumplami dogaduje się różnie. Szukamy dla niego kochającego domu. Pokażmy temu cudownemu psu, że świat wcale nie jest taki zły! Niech spotka na swojej drodze człowieka, który okaże mu miłość i ciepło. Amorek jest wykastrowany, zaczipowany, odrobaczony i zaszczepiony.

BRĄZ
To nieduży 9-letni kundelek. Lubi zabawy, pieszczoty i obecność człowieka.
Czeka na swojego nowego opiekuna z wytęsknieniem w dużym boksie przy leśnym wybiegu. On jak i jego starsi koledzy żyją chwilą, smutno spoglądają zza krat. Do szczęścia wystarczy tak niewiele – człowiek i smycz. Wykastrowany, zaczipowany, odrobaczony i zaszczepiony. W schronisku mieszka od: 30 kwietnia 2011.

PLAMKA
Niewielka radosna suczka w kwiecie wieku. Była adoptowana dwukrotnie i wracała, ponieważ nie potrafiła odnaleźć się w nowym domu. Nie wiadomo co było powodem. Pierwsza adopcja trwała dwa miesiące. Kolejna w 2015 roku ponad 6 miesięcy. Może nie trafiła na wystarczająco wyrozumiałą rodzinę… a może nie potrafiła się odnaleźć w nowej roli -psa pupila. Mamy nadzieję, że do trzech razy sztuka i trzecia adopcja będzie udana dla obu stron. W schronisku mieszka od: 9 grudnia 2011r. Jest wysterylizowana, zaczipowana, odrobaczona i zaszczepiona.

KROPKA
Suczka trafiła do nas jako roczniak w 2012 roku ponieważ zmarł jej właściciel i do tej pory nie znalazł się nikt kto ją pokocha. Jest to niewielka towarzyska suczka. Bardzo radosna, przyjazna i energiczna. Uwielbia spacery i potrzebuje kontaktu z człowiekiem. W schronisku mieszka od: 31 grudnia 2012r. Wysterylizowana, zaczipowana, zaszczepiona i odrobaczona czeka na nowy dom.

SARA
Niewielka sympatyczna energiczna i radosna suczka. Jedna ze starszych mieszkanek schroniska. Lubi spacery, chociaż kultura korzystania ze smyczy jest jej obca. Dogaduje się z innymi psami, ale nie toleruje suczek. W schronisku mieszkają od: 14 czerwca 2013r. Jest odrobaczona, zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana.


MOŁA
Mała, biszkoptowa, wycofana, bardzo nieufna suczka. Stroni od obcych ludzi.
Mieszka w schronisku od „zawsze” Wiemy, że znalezienie dla niej prawdziwego domu będzie trudne, ale mamy nadzieję, że szybko znajdzie wirtualnego opiekuna.
Została znaleziona na terenie Iławy 24 lipca 2012 roku. Jest odrobaczona, zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana.


Schronisko dla zwierząt w Iławie – OTOZ Animals
ul. Komunalna 2a
14-200 Iława
Tel. 531 532 085
e-mail: schroniskoilawa(at)wp.pl

Schronisko czynne dla odwiedzających:
poniedziałek – piątek 730-1630
sobota – niedziela 9:00 – 15:00

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages