Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Dzisiaj startuje akcja ekologiczna. Przynieś elektrośmieci odbierz drzewko

2019-09-10 09:10:00 (ost. akt: 2019-09-10 09:35:49)
Elektrośmieci powinny trafić do wyspecjalizowanego punktu zbiórki

Elektrośmieci powinny trafić do wyspecjalizowanego punktu zbiórki

Autor zdjęcia: Arch.

Lubawski oddział IKEA Industry, wspólnie z Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych rozpoczyna akcję wymiany elektroodpadów na drzewka. Ekologiczna akcja rozpocznie się dziesiątego września i potrwa do wyczerpania zapasu drzewek.

Elektroodpady, to ten rodzaj śmieci, który najczęściej zamiast do wyspecjalizowanego punktu zbiórki odpadów, trafia do lasów. Osoby, które wywożą tego typu śmieci do lasu albo nie wiedzą, gdzie i na jakich zasadach funkcjonuje wyspecjalizowany punkt ich zbiórki, albo zwyczajnie za nic mają ochronę środowiska i swoje finanse, bo kary za zaśmiecanie mogą być dotkliwe.
Lubawski oddział IKEA Industry wspólnie między innymi z Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Lubawie i tutejszym urzędem miasta przygotował akcję wymiany elektroodpadów na drzewka ozdobne. Żeby zdobyć drzewko należy dostarczyć elektroodpady do lubawskiego punktu PSZOK (ul. Dworcowa).
Akcja startuje dzisiaj (10 września).
Odpady można dostarczać do punktu w dniach i godzinach jego pracy, czyli od wtorku do piątku w godzinach 13 - 17 i w soboty w godzinach 10 - 14.
Liczba drzewek jest ograniczona.

http://m.wm.pl/2019/09/orig/elektro-574075.jpg

Czym są elektroodpady?
To grupa odpadów obejmująca zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Do elektroodpadów zalicza się elektryczne urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt teleinformatyczny, telekomunikacyjny, audiowizualny, oświetleniowy i medyczny, narzędzia elektryczne i elektroniczne, automaty, czujniki, urządzenia pomiarowe itp. Elektroodpady nie mogą być wyrzucane łącznie z innymi odpadami ponieważ zawierają liczne substancje szkodliwe oraz trujące. Zasady postępowania z elektroodpadami i prowadzenia ich odzysku regulowane są przez przepisy krajowe i unijne.
www.wikipedia.pl

tow

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages