środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

.

2019-08-22 09:53:58 (ost. akt: 2019-08-22 09:56:05) Artykuł sponsorowany

Już w sobotę, 14. września, biegacze z całej Polski, jak również z zagranicy, będą mieli okazję pobiec w III edycji Biegu Stolarskiego o Złoty Hebel.

Poprzednie 2. edycje biegu organizowanego przez firmę ORiSTO okazały się wielkim sukcesem i doskonałą okazją do promocji sportu, integracji i pomocy potrzebującym. Dlatego zgodnie z zapowiedziami, organizatorzy postanowili kontynuować to sportowe przedsięwzięcie i zaprosić na kolejną, III edycję Biegu Stolarskiego o Złoty Hebel. Ideą biegu, tak jak w poprzednich latach, jest promocja biegania, jako najprostszej formy aktywności, oraz promocja stolarstwa, jako najpopularniejszego rzemiosła na naszych terenach.

Jednak najważniejszym, szczytnym celem jest wsparcie i pomoc przy rehabilitacji Lenki Cichorskiej, córeczki jednego z pracowników firmy ORiSTO. Lenka, to mała wojowniczka wielkiego formatu. Jej wrogiem jest genetyczna, nieuleczalna choroba – leukodystrofia. Walka z nią wymaga ciągłej rehabilitacji, ogromnego zaangażowania rodziców, a co za tym idzie - dużych nakładów finansowych. Aby choć w części wspomóc kosztowną rehabilitację organizatorzy postanowili, że połowa wpisowego na bieg zostanie przekazana fundacji, która opiekuje się Lenką. Ponadto, podczas zapisów internetowych jest możliwość uiszczenia dodatkowej, dobrowolnej wpłaty na ten cel. Lence mogą pomóc również osoby, które z różnych względów nie mogą wystartować w naszym biegu. Można to zrobić wpłacając dowolną kwotę na konto Lenki w fundacji opiekującej się Nią: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 wpisując w tytule przelewu 32855 Cichorska Lena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia (wpłatę można odliczyć od podatku w rozliczeniu rocznym).


Z całą pewnością, jak przy poprzednich edycjach biegu, będzie to impreza w najlepszym stylu i na najwyższym poziomie dzięki głównemu organizatorowi, firmie ORiSTO. ORiSTO jest producentem wysokiej jakości mebli łazienkowych, a zarazem jednym z kluczowych pracodawców w naszym regionie. Sponsorem strategicznym biegu, podobnie jak przy poprzednich edycjach, jest firma Häfele Polska, producent i dystrybutor okuć meblowych.


Tak jak w poprzedniej edycji biegu o Złoty Hebel, będą biegi dla dzieci, które podzielone będą na 3 dystanse i 3 kategorie wiekowe z podziałem na dziewczynki i chłopców. Każde dziecko otrzyma piękny medal oraz - co jest wyjątkowe - pakiet startowy. Bieg główny odbywał się będzie na zeszłorocznej trasie, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jest to ogromna zaleta dla biegaczy, którzy chcą powalczyć o „życiówki”.

Dla biegaczy przygotowany jest szereg niespodzianek, m.in. dla każdego biegacza, koszulka z długim rękawem produkcji firmy Saucony.

Oprócz tego do zapisania może zachęcić spora pula nagród, oryginalne statuetki, medale i atrakcyjne pakiety startowe. Wszystkie nagrody będą wyjątkowe, tak jak partnerzy Biegu Stolarskiego o Złoty Hebel. Pierwsza setka biegaczy jest już gotowa na III edycję biegu. Do pokonania będzie wyjątkowo malownicza i urozmaicona trasa w Grodzicznie. Bieg może spowodować utrudnienia w ruchu. Start oraz meta zostały zlokalizowane przy Orliku w Grodzicznie na drodze prowadzącej do miejscowości Rynek. Uczestnicy pobiegną na odcinku 5 km w kierunku Rynku i wrócą tą samą drogą. Zalecany dojazd do Rynku przez Trzcin lub Ostaszewo.

Link do wydarzenia III Bieg Stolarski o Złoty Hebel ORiSTO znajdziecie TUTAJ

Za organizację biegu od strony technicznej odpowiada Fundacja For Health. O bezpieczeństwo biegaczy na trasie zadbają druhowie z OSP Grodziczno, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Patronat honorowy nad biegiem objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Starosta Powiatu Nowomiejskiego Andrzej Ochlak oraz Wójt Gminy Grodziczno Tomasz Szczepański. Patronat medialny nad biegiem sprawować będą Głos Lubawski, Gazeta Nowomiejska, Gazeta Działdowska, Gazeta Iławska i telewizja Eltronik. O rozgrzewkę biegaczy, biegową atmosferę, a także wzorową rywalizację podczas biegu zadba zaprzyjaźniona z ORiSTO grupa biegowa Biegam U KOLESI z Ostaszewa, w której biega spora część pracowników firmy.

Dzięki swojej randze impreza poszerzyła grono partnerów biegowych o pisma branżowe Biznes Meble oraz Gazeta Przemysłu Drzewnego

Zarówno na biegi dla dzieci, jak i na bieg główny (tutaj warunkiem jest ukończenie 16 roku życia) można zapisywać się na stronie internetowej www.projektigrzyska.pl Tam też dostępny jest regulamin biegu. Zapisy będą możliwe również w dniu biegu, w zależności od ilości chętnych. Start biegów dla dzieci przewidziany jest na godzinę 14.00, start biegu głównego na 15.00.

W imieniu organizatorów, zapraszamy 14 września do Grodziczna. Zachęcamy kibiców do aktywnego wsparcia biegaczy na całej trasie. Nic tak nie niesie na trasie jak dobry i głośny doping.


Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages