Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Potrzebna jest krew dla druha Benka [UWAGA: AKTUALIZACJA]

2019-08-06 14:00:00 (ost. akt: 2019-08-07 09:23:40)

Autor zdjęcia: OSP Omule

Benedykt Czarnecki jest osobą szanowaną i lubianą nie tylko na naszym terenie. Dlatego liczymy, że w zbiórkę krwi włączy się jak najwięcej osób znających tego wielkiego społecznika.

Ochotnicza Straż Pożarna w Omulu organizuje zbiórkę krwi dla Benedykta Czarneckiego, który 21. lipca na drodze krajowej nr 15 w pobliży Rakowic uległ bardzo poważnemu wypadkowi.

Benedykt Czarnecki to wieloletni sołtys Omula, radny gminny i działacz Ludowych Zespołów Sportowych, a także druh w Ochotniczej Straży Pożarnej. Dlatego też jego koledzy postanowili zorganizować zbiórkę tak potrzebnej przy ratowaniu życia i zdrowia krwi. Wszystkie osoby gotowe do jej oddania proszone są o zgłaszanie się do punktu krwiodawstwa, które mieści się przy ul. Generała Władysława Andersa 3 w Iławie i jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 14:35. Przed oddaniem krwi należy poinformować personel, że krew oddawana jest dla Benedykta Czarneckiego.
"Z góry dziękujemy za ten piękny dar i prosimy o modlitwę za zdrowie naszego zasłużonego druha" — podsumowują swój komunikat dotyczący zbiórki druhowie z Omula, a my przyłączamy się do tego przekazu.

••• WAŻNE: żeby oddać krew należy pojawić się w punkcie przed godz. 12.00, bowiem tylko to tej godziny można się zarejestrować i zrobić wymagane badania. Samo oddawanie krwi może się odbywać do godz. 14.30.

• Przypomnijmy, że prowadzony przez Benedykta Czarneckiego samochód marki Ford Fiesta czołowo zderzył się z Toyotą Rav4. Z wieloma obrażeniami wewnętrznymi, a także złamaniami, został przewieziony do szpitala. Od tego czasu leży w iławskiej placówce i jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Z powodu odniesionych obrażeń stan 68-letniego Czarneckiego lekarze wciąż określają jako zagrażający życiu.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Soltys #2772992 | 188.147.*.* 6 sie 2019 14:44

  Z takimi obrażeniami nie leży się w ilawskiem szpitalu, trzeba transportować do Olsztyna

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages