środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Znamy wyniki egzaminu 8-klasistów - zobacz, jak wypadła szkoła z Twojej miejscowości

2019-07-12 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-12 11:16:03)
Egzaminy podsumowujące naukę w szkołach podstawowych odbyły się w kwietniu

Egzaminy podsumowujące naukę w szkołach podstawowych odbyły się w kwietniu

Autor zdjęcia: Tomasz Więcek

Uczniowie z Kazanic najlepiej zaliczyli egzaminy językowe, do których przystąpili 8-klasiści. Z matematyki bezkonkurencyjni byli ich rówieśnicy z Rumienicy. Jak na tym tle wypadli lubawianie i uczniowie pozostałych szkół z naszego terenu?

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, pod którą podlegają szkoły z powiatu iławskiego, na swoich stronach internetowych opublikowała wyniki egzaminów na wszystkich szczeblach. Mamy więc do dyspozycji informacje dotyczące egzaminów 8-klasisów, gimnazjalistów, a także maturzystów, zarówno tych zdających według starej, jak i nowej formuły.

Na naszym terenie 8-klasiści zdawali egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego - w zdecydowanej większości był to język angielski, jednak w dwóch gminnych szkołach znalazło się 3. uczniów, którzy zdecydowali się na język niemiecki. Najwięcej młodych osób podeszło oczywiście do egzaminów w miejskiej podstawówce (104), a spośród 9. szkół na terenie gminy wiejskiej (139) najwięcej było ich w Sampławie (24) i Prątnicy (21).

Jeśli chodzi o statystyczne dane to najlepiej z egzaminem z języka polskiego poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Dziwisza w Kazanicach, którzy osiągnęli aż 70 proc. skuteczności. Jest to wynik zdecydowanie lepszy od średniej krajowej (63 proc.), wojewódzkiej (58 proc.) czy też powiatowo-miejskiej (57 proc.). Szkoła kierowana przez dyrektora Marcina Jackowskiego "wygrała" również w jęz. angielskim - osiągnęła wynik 61 proc., o 2 więcej niż średnia krajowa.

Najlepsi z matematyki byli uczniowie z najmniejszej szkoły w Rumienicy, którzy osiągając 50 proc. poprawnie udzielonych odpowiedzi byli o 5 proc. lepsi niż średnia krajowa, a o 9 i 10 od ogółu uczniów w województwie i powiecie. Warto odnotować równą "formę" uczniów z Tuszewa, którzy plasowali się na podium na egzaminach ze wszystkich przedmiotów, które zdawali, i zawsze byli tuż powyżej lub blisko średniej krajowej. Z jęz. polskiego i matematyki dobrze poradzili sobie również uczniowie z Byszwałdu, którzy z kolei znacznie słabiej wypadli na egzaminie z języka angielskiego.

Szczegółowe wyniki poszczególnych szkół, a także zestawienie z innymi placówkami na terenie powiatu oraz średnie na wszystkich szczeblach, znajdziecie w dzisiejszym, papierowym wydaniu "Głosu Lubawskiego". Miłej lektury!

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages