Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Sezon marzeń lubawskiej kulomiotki

2019-07-05 14:00:00 (ost. akt: 2019-07-05 11:13:35)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Sezon marzeń - tak na początku lipca może mówić o swoich ostatnich osiągnięciach kulomiotka Daria Siemińska. Zawodniczka LKS Lubawa 2-krotnie poprawiała "życiówkę", była w Wiedniu, Kijowie, a teraz poleci do odległego Baku.

Kiedy na początku czerwca jechała na międzynarodowy mityng do Schwechat, jednej z dzielnic stolicy Austrii, zapewne nie myślała o tym, że będzie to zalążek pięknych wakacji. I nie chodzi tu o jakieś wielkie nagrody, typu wycieczka na Maderę, ale o piękne wakacje pod kątem sportowym.

Daria Siemińska, bo o niej mowa, do Wiednia pojechała jako liderka krajowego rankingu kulomiotek w kategorii wiekowej U-18. Kilkanaście dni wcześniej podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego posłała kulę na odległość 15,02 m i ustanowiła swój rekord życiowy. Był to zarazem najlepszy w tym roku wynik w kraju. Dlatego też od PZLA otrzymała powołanie na 49. edycję Internacionales Franz Schuster Memorial do Austrii. Tam po raz kolejny poprawiła "życiówkę" pchając na odległość 15,19 m.

Znakomity występ zaowocował kolejnym powołaniem do kadry narodowej, tym razem na międzypaństwowy mecz lekkoatletyczny w Kijowie. To właśnie tam Daria spędziła miniony weekend i znowu wróciła z imprezy z uśmiechem na twarzy. Poza lubawianką startowały reprezentantki Ukrainy, Białorusi i Turcji, ale to Polka znowu była najlepsza (14,52m).
— Jeśli wezmę pod uwagę to, że dwie próby spaliłam, to naprawdę mogę być zadowolona — opowiada kulomiotka.

Kolejne udane zawody sprawiły, że do siedziby lubawskiego LKS przyszło kolejne powołanie, to najbardziej upragnione. PZLA oficjalnie zgłosił Darię Siemińską do polskiej kadry na European Youth Olympic Festival, który odbędzie się w Baku, stolicy Azerbejdżanu, w dniach 20-27 lipca.

• Więcej na ten temat w piątkowym wydaniu "Głosu Lubawskiego".
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages