Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Studenci - seniorzy mają już wakacje

2019-06-19 08:51:00 (ost. akt: 2019-06-19 08:57:07)

Autor zdjęcia: Błażej Urbański

Kilka atrakcji i nowych informacji otrzymali słuchacze lubawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy w miniony piątek mieli uroczyste zakończenie roku akademickiego.

W miniony piątek, 14. czerwca, kolejny rok akademicki zakończyli studenci lubawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas uroczystości, która odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, obecnych było kilkudziesięciu słuchaczy, którzy odebrali pamiątkowe dyplomy. Zanim do tego doszło z krótkimi, kilkunastominutowymi "wykładami" wystąpili burmistrz Maciej Radtke, a także Robert Szaj, który spotykał się z seniorami na zajęciach z astronomii.

Burmistrz Lubawy przedstawił zgromadzonym prezentację dotyczącą odbudowy zamkowych ruin, ich otoczenia i trwającej tam obecnie inwestycji. Pokaz został opatrzony obszernym komentarzem, a także danymi finansowymi. Z kolei Szaj, prezes Fundacji Nicolaus Copernicus, który prowadzi obserwatorium astronomiczne w pobliskich Truszczynach, opowiadał o letnim niebie widocznym z naszej części świata i czekających nas najciekawszych wydarzeniach. Po tych wystąpieniach zgromadzeni mogli poznać osobę i twórczość Martyny Orzechowskiej, pochodzącej z Lubawy artystki, która ostatnie lata spędziła w Norwegii, a teraz czeka ją związana z obowiązkami zawodowymi przeprowadzka do… Korei Południowej.

Spotkanie ze studentami poprowadził Zenon Paprocki, dyrektor MOK, i zaprosił już chętnych na kolejny, uniwersytecki semestr, który rozpocznie się we wrześniu.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages