Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

DLACZEGO WARTO BYĆ UCZNIEM W AZPO?

2019-05-30 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-30 12:45:07) Artykuł sponsorowany

Akademicki Zespół Placówek Oświatowych jest miejscem stworzonym specjalnie dla potrzeb, edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży. Jest szkołą nowoczesną, bezpieczną, przyjazną uczniowi, z wysoko wyspecjalizowaną kadrą pedagogiczną. Nauczyciele i specjaliści stwarzają warunki, aby poziom nauczania był dostosowany do rzeczywistych, indywidualnych możliwości i potrzeb ucznia. Młody człowiek nabywa kompetencji kluczowych, niezbędnych do bycia użytecznym w dorosłym życiu. Szkoła nie tylko usprawnia i wspiera rozwój intelektualny ucznia, ale także jest środowiskiem sprzyjającym jego prawidłowemu rozwojowi emocjonalnemu. Każde dziecko chce być dobre i chociaż raz osiągnąć szkolny sukces - w AZPO ma okazję by zacząć tak o sobie myśleć.

Nauka w AZPO jest bezpłatna. Oferuje szeroką propozycję zajęć dodatkowych z podziałem na typy szkół i kategorie wiekowe, oddzielnie dla uczniów klas 1-3, 4-8 i liceum. Do najpopularniejszych zajęć dodatkowych należą: Rusz głową, Mini i Maxi Eksperymenty, Koło matematyczno-muzyczne, Przyroda w terenie, Koła językowe, Koło turystyczne, historyczne, informatyczne oraz dla starszych – zajęcia: Laboratorium biologiczne, chemiczne, fizyczne, zajęcia matematyczne, zajęcia językowe oraz Edukatorium (tworzenie przez uczniów liceum zbioru zadań z matematyki pod opieką nauczyciela, który pełni rolę doradcy). Szkoła zapewnia też szeroką ofertę zajęć rewalidacyjnych, jak logopedia, neurologopedia, terapia pedagogiczna, integracja sensoryczna, socjoterapia, zajęcia z surdopedagogiem, pedagogiem, psychologiem, rehabilitacja, inne). Dodatkowo, w szkole działa wiele kół zainteresowań: Koło muzyczne, Sensoplastyka, Szkolny Klub Sportowy, Zespół taneczny, Szkolna Telewizja, Gazetka szkolna. Dzięki pracy w tych kołach uczniowie mogą rozwijać swoje talenty oraz doświadczać sukcesów tak ważnych dla dobrego myślenia o sobie i prawidłowego rozwoju osobowości. Zajęcia są żywe i interesujące, rozwijają wiele umiejętności, zachęcają do myślenia i bazują na aktywizujących metodach nauczania. Programy i podręczniki są co roku weryfikowane tak, aby zajęcia nie bazowały na sztywnych lub archaicznych materiałach. Młodzi ludzie uczą się w przestronnych i gustownie urządzonych pracowniach z nowoczesnym oprogramowaniem i sprzętem dydaktycznym. Uczniowie mają do dyspozycji Salę Doświadczania Świata, kąciki nauki i miejsca relaksacji. W przyszłym roku powstanie nowa infrastruktura sportowa – wielofunkcyjna hala sportowa z siłownią, boiskami do squasha, gabinetami rehabilitacyjnymi,
miasteczkiem ruchu drogowego i wieloma atrakcjami dla dzieci i młodzieży. Sala będzie przystosowana do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną oraz tenisa. Ponadto, utworzone zostanie nowoczesne centrum naukowo-rekreacyjne oraz infrastruktura noclegowa. Dla rodziców uczniów, AZPO oferuje wsparcie zarówno w sferze wychowawczej – pedagog, psycholog, zaangażowani wychowawcy, jak i pedagogicznej- szkolenia i warsztaty na tematy natury emocjonalnej, radzenia sobie z problemami oraz współpracy ze szkołą. Biorąc pod uwagę fazy rozwojowe uczniów, w szkole w Fijewie, mają oni okazję do nawiązania prawidłowych relacji z rówieśnikami. W klasie mogą spotkać nie tylko uczniów lepszych od siebie, jak to bywa w szkołach masowych, ale też równych sobie (podobnych) oraz słabszych od siebie. Poprzez porównywanie siebie na takim tle łatwo mogą zauważyć, że w społeczeństwie dla każdego jest miejsce i każdy może czuć się potrzebny. Między zajęciami lub po zajęciach dodatkowych, uczniowie mogą korzystać ze szkolnej stołówki. Dla najmłodszych jest świetlica, gdzie mogą uczyć się gotować, szyć, grać, tańczyć, nagrywać programy, śpiewać i muzykować.
W związku z mało licznymi klasami, familijną atmosferą oraz dostrzeganiem radości i trosk uczniów przez nauczycieli, szkoła jest bezpieczna. Szkoła posiada monitoring oraz anonimową skrzynkę na sprawy trudne dla uczniów i rodziców.AZPO kończy nabór do Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów SP i Gimnazjum.

Zobacz, co wydarzyło się

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages