Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Zapraszamy na wystawę prac Marii Orlicz

2019-05-17 17:30:00 (ost. akt: 2019-05-20 11:21:34)

Autor zdjęcia: Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teofila Ruczyńskiego zaprasza na wystawę prac młodej i utalentowanej artystki, pochodzącej z Lubawy Marii Orlicz.

Maria Orlicz to młoda lubawianka, którą od kilku lat pochłania malarstwo i wszystko co z nim związane. Jej prace kilka lat temu, w postaci komiksowych historii o Mikołajku Koperniku współtworzonych z koleżankami, można było oglądać na łamach "Głosu Lubawskiego". To właśnie wtedy uczęszczała na Warsztaty Komiksowe koordynowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna.
— Tworzy od najmłodszych lat. Pasjonuje się rysunkiem i malarstwem. Prace wykonuje przy użyciu cienkopisów, kredek, farb akwarelowych oraz akrylowych. Interesuje się sztuką tatuowania oraz psychologią społeczną. Pisze autorskie teksty i wiersze, pracuje nad własną serią sci-fi. Chętnie udziela się przy inicjatywach artystycznych, np. współtworząc grupę Kąt Artystyczny. Czyta książki i mangi, inspiruje ją kultura i estetyka Azji oraz tropikalnych wysp. Tworząc, stara się łączyć surrealizm, styl graficzny, steampunk i cyberpunk. Stworzyła kolekcję prac: Malowane kawą — czytamy na plakacie zachęcającym do odwiedzin jej wystawy w bibliotece przy ul. Kupnera.
Maria pracuje też nad koszulkami, poduszkami, kubkami, etui na telefon i innymi przedmiotami codziennego użytku, ale z własnymi wzorami. Chętnie maluje na drewnie, tworząc ozdoby i artystyczną biżuterię.
Jak twierdzi młoda artystka, rysunek i malarstwo nie musi ograniczać się wyłącznie do kartki papieru bądź płótna.
— Wystarczy rozejrzeć się dookoła i dostrzec ogrom rzeczy, które mogłyby zawierać artystyczną duszę. Od przedmiotów codziennego użytku, po dekoracje domu i ogrodu — twierdzi Maria Orlicz. — Osobiście projektuję wzory na koszulki, poduszki, kubki, torby, etui na telefon. Maluję na drewnie, tworzę artystyczną biżuterię, przestrzenne dekoracje oraz zakładki do książek — dodaje.
Prace Marii Orlicz można oglądać codziennie w godzinach pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kupnera w Lubawie. Zapraszamy!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages