Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Zielono-niebieskie turnieje lubawskich żaków i orlików

2019-05-16 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-16 09:09:24)
W minioną niedzielę turniej gr. 3 zielonej orlika odbył się w Lubawie, przy piłce Bartek Aranowski, zawodnik Lubawskiej Akademii Piłkarskiej

W minioną niedzielę turniej gr. 3 zielonej orlika odbył się w Lubawie, przy piłce Bartek Aranowski, zawodnik Lubawskiej Akademii Piłkarskiej

Ponad 250 drużyn bierze udział w rozgrywkach turniejowych żaka i orlika, które prowadzi Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie.

Dzieci szkolone w dwóch lubawskich klubach biorą udział w rozgrywkach ligowych orlików (rocznik 2008-2009) i żaków (2010-2011). Constract do rozgrywek organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie w tych kategoriach wiekowych wystawił w sumie 4 drużyny. Nieco inaczej ma się sprawa z Lubawską Akademią Piłkarską, która występuje w tych rozgrywkach pod szyldem Motoru Lubawa, ale też zapewnia drużynę dziecięcą Liderowi Złotowo (wymóg posiadania takowej związany jest z przepisami PZPN dla drużyn od poziomu A klasy w górę — red.) i łącznie ma 5 ekip.

W gr. 3 ligi zielonej orlików dwa Constracty i Motor mają za przeciwników trzy zespoły Sokoła Ostróda (po 15. meczach prowadzi KSC I, KSC II jest 3, a Motor 4), a gr. 26. ligi niebieskiej Motor i Lider mierzą się z Wichrem Gwiździny i Delfinem Rybno (po 6. meczach Motor jest pierwszy a Lider trzeci).

Z kolei w kat. żak w gr. 18 dwa zespoły Constractu grają z dwoma drużynami Jezioraka Iława (po 6. kolejkach lubawianie zajmują 2. pierwsze miejsca), natomiast w gr. 21 występują dwie drużyny Motoru, które rywalizują z dwiema ekipami AP Ostróda (po dwóch turniejach lubawianie zajmują 2. i 4. lokatę).

Łącznie we wszystkich grupach tych dwóch kategorii wiekowych występuje ponad 250 zespołów z całego województwa warmińsko-mazurskiego, a drużyny nie grają według ligowego schematu, a spotykają się raz w tygodniu na turniejach z udziałem wszystkich w danej grupie.

Trzymamy kciuki za naszych najmłodszych piłkarzy i życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych turniejach.

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages