"Muszka" zdobył brąz na młodzieżowej olimpiadzie

2019-05-09 16:26:26(ost. akt: 2019-05-09 12:47:35)

Autor zdjęcia: Archiwum klubowe

W Staszowie (województwo świętokrzyskie) odbyła się tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym.
Mimo, że do odległego o ponad 400 km miasta pojechała skromna, bo tylko 3-osobowa reprezentacja lubawskiego Sokoła, to nasi zapaśnicy mają pełne prawo być z siebie zadowoleni. Bardzo duży sukces odniósł Nikodem Zawadzki, który w kategorii wagowej do 51 kg zajął wysokie, 3. miejsce. Niewiele brakowało, a po kolejny krążek mógłby sięgnął także Łukasz Stawiarski (kat. wag. do 55 kg), ale do strefy medalowej zabrakło naprawdę kilku niuansów i nasz zawodnik został sklasyfikowany na 5. pozycji. Trzeci reprezentant Sokoła na "OOM-ach", czyli Sebastian Kowalkowski, walczył w tej samej wadze co "Muszka" i ostatecznie uplasował się na 17. lokacie. W klasyfikacji drużynowej MLKS "Sokół" Lubawa został sklasyfikowany na 20. miejscu.