Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Ziścił się ich "krajobrazowy" sen o Warszawie

2019-03-29 14:10:00 (ost. akt: 2019-03-29 13:24:52)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grabowie-Wałdykach będzie reprezentowało województwo warmińsko-mazurskie w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. To kolejny duży sukces podopiecznych Sylwii Waldan.

Zwycięstwem Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach zakończył się IV etap Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Spośród sześciu drużyn reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe na Warmii i Mazurach, to właśnie reprezentacja naszej gminnej podstawówki okazała się najlepsza w województwie i tym samym zakwalifikowała się do finału krajowego. Organizatorem tegorocznego konkursu ogólnopolskiego jest Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, a ostateczna rozgrywka odbędzie się w stolicy.

Podczas finału wojewódzkiego nasza zwycięska drużyna wystartowała w składzie: Maja Preuss, Aleksandra Mianecka, Kalina Grubalska (wszystkie kl. VIII) i Dominik Przybyłowski (kl. III gimnazjum). Za sukcesami i dominacją szkoły w województwie stoi Sylwia Waldan. Przypominamy Czytelnikom, że szkoła z Grabowa-Wałdyk już po raz 6. stanęła na najwyższym stopniu podium, z czego 4. raz z rzędu.

••• Więcej na ten temat w dzisiejszym, papierowym wydaniu "Głosu Lubawskiego".
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages