środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Były łyżwy, kino i na koniec muzeum podróżników

2019-03-27 18:00:00 (ost. akt: 2019-03-27 14:38:09)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W przeddzień rozpoczęcia się kalendarzowej wiosny uczniowie klas V-VIII z podstawówki w Zajączkowie wybrali się na wycieczkę do Torunia.

Pobyt w Grodzie Kopernika rozpoczęli od pobytu na lodowisku. Każdy jeździł jak umiał, niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, inni blisko bandy, żeby mieć się czego chwycić w razie upadku. Jednak wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy, a wszystko odbywało się pod czujnym okiem opiekunek: Danuty Klimek, Doroty Nowińskiej, Danuty Sosnowskiej i Anny Warmińskiej. Był to czas wspólnej zabawy, który pozwolił wzmocnić sprawność fizyczną.

Następnie zrelaksowani, odprężeni i trochę zmęczeni uczniowie udali się do kina na seans filmowy. Po dawce galaktycznej wojny odwiedzili Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, w którym mogli obejrzeć historię polskiego i światowego podróżnictwa między innymi rzemiosło i osiągnięcia ludności etnicznych, kolekcję biżuterii, ozdobne wielokolorowe tkaniny.
Na zakończenie pamiątkowe zdjęcie po pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz wspólny spacer głównym deptakiem Torunia i nadwiślańskim bulwarem. Wycieczka dostarczyła pięknych przeżyć, za którą uczniowie dziękowali, że w tym dniu mogli być razem i dzielić się swoimi wrażeniami.
źródło: SP Zajączkowo


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages