Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

AZPO - bezpłatna szkoła inna niż wszystkie

2019-03-21 10:00:29 (ost. akt: 2019-05-30 12:09:49) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: pixabay.com

Trwa nabór do Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Fijewie: Przedszkola Językowego „Akademii Małych Zuchów”, Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego.

W nowoczesnym budynku, wyposażonym w duży parking, windę, własną kuchnię i stołówkę oraz materiały i sprzęty niezbędne do prowadzenia zajęć metodami innowacyjnymi, uczy się obecnie blisko 180 uczniów. W roku szkolnym 2019/2020 jest planowany nabór 20 uczniów do klasy 1 szkoły
podstawowej oraz 15-20 uczniów do dwóch klas pierwszych liceum ogólnokształcącego (po gimnazjum i klasie 8). Dlaczego warto uczyć się w AZPO?
W naszej szkole uczą wysoko wykwalifikowani nauczyciele. Są uśmiechnięci, pomocni i chętni do rozmowy na każdy temat. Zawsze służą pomocą, jeśli czegoś nie rozumiemy albo chcemy zgłębić temat — mówi Agata Licznerska, uczennica 2 klasy liceum.

AZPO placówki realizują podstawę programową oraz programy nauczania, które zawierają treści dotyczące zainteresowań naukowych naszych uczniów. Dodatkowo, w szkole jest wprowadzony, obok języka angielskiego i niemieckiego, język hiszpański. Uczniowie mają szansę uczyć się w terenie, wychodzą ze szkoły, jeżdżą na wycieczki, eksperymentują, doświadczają. Uczestniczą w warsztatach nt. z efektywnego uczenia się, profilaktycznych, o budowaniu odporności na stres. W ramach doradztwa zawodowego, realizowanego grupowo i indywidualnie, wsłuchujemy się w potrzeby uczniów i zapraszamy przedstawicieli poszczególnych zawodów, aby przedstawili swoja profesję. Uczniowie są członkami kół zainteresowań, tworzą samorząd uczniowski, występując z wieloma inicjatywami, jak np. Dzień Kolorowej Skarpety - Dzień osób z Zespołem Down’a, Poznajemy różne kraje, Noc emocji w AZPO, Nie chcesz - Nie jedz - Zostaw kanapkę dla kolegi, itp. Tworzą zespoły aplikujące o środki na zagraniczne wymiany młodzieżowe.

Atmosfera w szkole jest niesamowita. Wszyscy są uśmiechnięci, pomocni, czasami- my uczniowie- mamy swoje małe problemy i kłopoty, ale zawsze możemy pójść do nauczycieli, liczyć na ich wsparcie i pomoc. Nikt nie zostaje sam, każdy każdemu stara się pomóc. AZPO jest jak druga rodzina — mówi Agnieszka Rafińska, licealista.

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne w AZPO jest bardzo szerokie. Uczniowie mogą liczyć na wsparcie i pomoc ze strony: trzech psychologów, pedagoga szkolnego, oligofrenopedagogów, logopedy, surdopedagoga, terapeuty pedagogicznego, terapeuty behawioralnego, socjoterapeuty oraz doradcy zawodowego. Nauczyciele w swojej codzienne pracy wykorzystują umiejętności zdobyte na kursach Treningu Umiejętności Społecznych i Treningu Umiejętności Wychowawczych. Dodatkowo, nauczycielki edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz poloniści uczą czytać m.in. metodą symultaniczno-sekwencyjną prof. J. Cieszyńskiej. Czas uczniom umilają animatorzy czasu wolnego oraz trenerzy sensoplastyki.

Uczniowie Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Fijewie uczestniczą w unijnym projekcie edukacyjnych pn. JESTEM SOBĄ W MOJEJ SZKOLE o wartości 3 122 578,90zł. W okresie od września 2018r. do czerwca 2022r. uczniowie będą doskonalić kompetencje kluczowe niezbędne na rynku pracy, pracować metodą eksperymentu, korzysta z technologii informacyjno- komunikacyjnych oraz rozwijać kompetencje informatyczne. Dla rodziców zostaną zorganizowane warsztaty oraz wsparcie indywidualne psychologa. Uczniowie otrzymają wsparcie edukacyjne (w tym doradztwo zawodowe, zajęcia z kompetencji kluczowych – programowania, kodowania, j. obcych, przedmiotów ścisłych, laboratoria i edukatorium, zajęcia terapeutyczne). Wiemy, jak ważnym elementem jest motywowanie, praca w grupach, odpowiedzialność ucznia za proces edukacji. Uczniowie wezmą udział w wyjazdach studyjnych na uczelnie wyższe oraz wycieczkach edukacyjnych.NASZE ATUTY:
- bezpłatna nauka w familijnej atmosferze,
- zajęcia w małolicznych klasach,
- dodatkowy język obcy: hiszpański od 4 klasy,
- wycieczki edukacyjne,
- edukacja teatralna,
- wiele kół zainteresowań i zajęć wyrównawczych,
- wsparcie specjalistów,
- warsztaty z przedstawicielami określonych branż,
- winda, duży parking, własna kuchnia, stołówka.

Przyjdź! Zobacz AZPO od środka. Poznaj nauczycieli. Weź udział w zajęciach. Poznaj ofertę edukacyjno-wychowawczą. Porozmawiaj z nauczycielami i uczniami. Bądź na bieżąco - obserwuj AZPO FB i Instagram.
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages