środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

"Ło/Men'i" zostali nawinięci na "Szpulkę"

2019-03-20 10:10:00 (ost. akt: 2019-03-20 10:23:56)
Poza ciężką pracą sceniczną, był też czas na relaks

Poza ciężką pracą sceniczną, był też czas na relaks

Autor zdjęcia: Nadesłane

Minęła zima, za oknem coraz więcej słońca i zieleni, a w sercach i duszach więcej optymizmu i energii. Podobny klimat panuje w Młodzieżowej Grupie Teatralnej Ło/Men.

Zespół działający przy Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczął wiosenny sezon od wyjazdu do Sokołowa Podlaskiego na Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Szpulka 2019", gdzie po eliminacjach zaproszono 12 grup teatralnych. Członkowie Ło/Men pełni entuzjazmu ruszyli z przygotowaniami i w dniach 15-16 marca zagościli w Sokołowskim Ośrodku Kultury.
— Ten wyjazd był jednym z najbardziej dotychczas kształcących. Pełen profesjonalizm organizatorów, świetne spektakle i cudowna atmosfera sprawiły, że zapamiętam ten festiwal na długo — ocenia Paweł.
— Festiwal "Szpulka" był moim zdaniem w stu procentach udany. Jeśli chodzi o spektakle podobała mi się różnorodność. Mogliśmy zobaczyć najróżniejsze formy teatru. Uważam, że nasz występ, również był niezły. Warunki były fantastyczne, podobnie jak publiczność. Warsztaty, które trwały niestety krótko, dały nam jednak wiele wskazówek co do dalszej pracy — wspomina Marcelina.
— Urzekła mnie organizacja i atmosfera tego festiwalu. Było czuć taką, w pewnym rodzaju, miłość w powietrzu. Super zorganizowany nocleg i jedzenie, bardzo przyjemne rozmowy. Warsztaty trochę krótkie, ale rozwijające. Z chęcią wrócę tam na kolejną edycję — mówi Weronika.
Festiwal pozostawił w zespole wiele niezapomnianych wrażeń, a co najważniejsze zaowocował nowymi pomysłami i energią twórczą. Lubawscy aktorzy pokazali klasę na scenie i otrzymali znakomite oceny od jurorek, m.in. aktorek Olgi Sawickiej i Lidii Sadowej oraz Pauliny Staniaszek, specjalistki teatru ruchu związanej z Teatrem Kontrapunkt w Warszawie.
— Szlachetnie wykonana praca sceniczna, duża prawda i konsekwencja. Brawo za rzetelne dialogowanie, relacje, zadania aktorskie i identyfikacje z postacią — to jedna z wielu opinii po spektaklu pt. „Kenopsia”. Młodzi aktorzy otrzymali także kilka znaczących wskazówek co do dalszej pracy.
"Dziękujemy panu Zenonowi Paprockiemu, dyrektorowi MOK Lubawa, za pomoc finansową w realizacji wyjazdu i już dziś zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Teatru organizowany w sobotę, 30 marca, o godz. 18 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie, podczas którego zaprezentujemy nasze najnowsze spektakle. Tej wiosny jeszcze wiele twórczych przygód przed nami, oj wiele" — piszą na zakończenie członkowie Ło/Men.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages