Zaczęli pingpongowy maraton

2019-03-11 11:50:00(ost. akt: 2019-03-11 11:50:06)
Przedstawiciele najlepszych zespołów odebrali pamiątkowe puchary za wyniki w klasyfikacji drużynowej

Autor zdjęcia: LZS

Po raz kolejny potwierdziło się, że organizowany przez LZS turniej o Puchar TVP3 Olsztyn to dziś najpopularniejsza w naszym województwie impreza, która przyciąga do stołów rzesze amatorskiego odbijania celuloidowej piłeczki.
W minioną niedzielę, 10. marca, w hali sportowej w Rożentalu rozegrane zostały gminne eliminacje Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym o Puchar TVP3 Olsztyn. Zawody przeprowadzono „systemem rosyjskim”, a do rywalizacji w jubileuszowej, 60. edycji tych zawodów, stanęło ponad 130 zawodniczek i zawodników. Cała stawka podzielona została na 6 kategorii wiekowych, tak u kobiet, jak i wśród mężczyzn. Najlepsze czwórki uzyskały awans do eliminacji rejonowych, a poniżej lista tych "szczęśliwców".

••• Grupa I (rocznik 2006 i młodsi)
• dziewczęta: 1. Dzięgielewska Róża (Rumienica), 2. Nastachowska Maja (Sampława), 3. Karbowska Anna (Tuszewo), 4. Zielińska Kamila (Sampława)
• chłopcy: 1. Kolasa Maciej, 2. Kruszewski Kacper (obydwaj Tuszewo), 3. Syguła Mateusz (Sampława), 4. Rafiński Paweł (Grabowo)

••• Grupa II (roczniki 2004-2005)
• dziewczęta: 1. Golder Patrycja (Złotowo), 2. Wodzyńska Matylda, 3. Jurkiewicz Oliwia (obydwie Sampława), 4. Orzechowska Katarzyna (Złotowo)
• chłopcy: 1. Bilicki Michał (Prątnica), 2. Chyrzyński Łukasz (Lubawa), 3. Kamiński Eryk (Grabowo), 4. Kozicki Tomasz (Prątnica)

••• Grupa III (roczniki 2001-2003)
• dziewczęta: 1. Żuralska Sylwia, 2. Babska Aleksandra (obydwie Prątnica), 3. Neumann Milena (Sampława), 4. Żuralska Justyna (Prątnica)
• chłopcy: 1. Golder Przemysław (Złotowo), 2. Kamiński Jakub (Grabowo), 3. Kozłowski Krystian, 4. Jaroszewski Bartosz (obydwaj Sampława)

••• Grupa IV (roczniki 1979-2000)
• kobiety: 1. Żuralska Marianna, 2. Żuralska Agnieszka (obydwie Prątnica), 3. Kasprowicz Aleksandra (Sampława), 4. Chyrzyńska Beata (Rumienica)
• mężczyźni: 1. Surdykowski Michał (Prątnica), 2. Żuralski Szymon (Rożental), 3. Ossowski Jacek (Sampława), 4. Penkala Kornel (Rumienica)

••• Grupa V (roczniki 1964-1978)
• kobiety: 1. Kryżba Ewa (Rumienica), 2. Treder Elżbieta (Byszwałd)
• mężczyźni: 1. Golder Tomasz (Prątnica), 2. Guzowski Andrzej (Rumienica), 3. Kopistecki Zbigniew, 4. Zelma Jan (obydwaj Prątnica)

••• Grupa VI (1963 i starsi)
• kobiety: 1. Rafińska Bernadeta (Rożental)
• mężczyźni: 1. Rolka Henryk (Sampława), 2. Surdykowski Tomasz (Prątnica), 3. Zieliński Piotr (Sampława), 4. Tomaszewski Mirosław (Byszwałd)

Bardzo wyrównana była walka o dwa czołowe miejsca w klasyfikacji drużynowej. Ostatecznie zwyciężyli gracze z Sampławy, którzy zdobyli 114 punktów i o 10 wyprzedzili Prątnicę. Trzecie miejsce na podium przypadło Rumienicy (49), a kolejne miejsca zajęły: 4. Grabowo-Wałdyki (30), 5. Złotowo (28), 6. Tuszewo (22), 7. Byszwałd (18), 8. Rożental (16), 9. Lubawa (7).
Zawodnicy z miejsc I – IV otrzymali pamiątkowe medale, a za klasyfikację drużynową przedstawiciele zespołów odebrali puchary. Wręczenia nagród dokonał Benedykt Czarnecki, zastępca przewodniczącego GZ LZS w Lubawie ds. organizacyjnych.