Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Puchar Lavera pojechał nad Drwęcę

2018-12-15 07:00:00 (ost. akt: 2018-12-14 14:08:24)

Łukasz Żywicki został po raz kolejny zwycięzcą ligi LTT Laver Open 2018. Nowomieszczanin wyprzedził na podium Karola Rykaczewskiego z Rybna i drugiego gracza znad Drwęcy, Wojciecha Milewskiego. W rozgrywkach udział brało ponad 40. osób.

W minioną sobotę, 8. grudnia, w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2018 w wykonaniu Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego "Laver". Z zaproszenia organizatorów skorzystało ponad 20. uczestników zmagań, którzy w kończącym się roku brali udział w rozgrywkach na kortach ziemnych zlokalizowanych przy Łazienkach Miejskich.
— Cieszymy się, że jest taka frekwencja, która była jeszcze lepsza podczas całego sezonu rozgrywek — powiedział Jacek Świątkowski, odpowiedzialny za organizację lig.

Na spotkaniu jako pierwszy głos zabrał Jarosław Szczepański, prezes Lavera, a po kilku słowach wstępu przystąpiono do uhonorowania najlepszych zawodników zakończonego sezonu. Warto od razu wyjaśnić, że cała, 41-osobowa stawka chętnych, podzielona została na kilka poziomów: najlepsi w rankingu za poprzedni rok rywalizowali w I lidze, potem mieliśmy II ligę, a następnie dwie grupy III ligi. Sprawiło to, że gdy nawet malały szanse na mistrzostwo, to trzeba było dalej walczyć o jak najlepsze wyniki, bowiem szybko można było znaleźć się w strefie spadkowej. W każdej lidze rywalizowano systemem "każdy z każdym".

Mistrzem I ligi i zdobywcą Pucharu LTT Laver został Łukasz Żywicki. Mieszkaniec Nowego Miasta Lub. był jednym z murowanych faworytów do zwycięstwa i solidnie na nie zapracował, bowiem wygrał wszystkie spotkania. Dodajmy, że główne trofeum trafiło do niego już… 6. raz. Mocno naciskał go Karol Rykaczewski z Rybna, który przegrał mistrzowski tytuł tylko jednym punktem. Blisko był również kolejny nowomieszczanin, Wojciech Milewski, a w jego dorobku było 7 wygranych i 2. porażki.

Jako, że gospodarze byli gościnni, zajęli kolejne trzy miejsca, już za podium, a przypadły one w udziale Jarosławowi Wojtkiewiczowi, Janowi Krauzewiczowi i Markowi Kopańskiemu. Ci zawodnicy są już bezpieczni i w przyszłym sezonie ponownie zagrają w I lidze. W barażowym meczu o utrzymanie walczył Przemysław Buczkowski, który okazał się lepszy od 4. w II lidze Romana Boberka. Z najwyższym poziomem pożegnali się - przynajmniej na rok - Wojciech Konkel (po barażu), Mariusz Krauzewicz i Serafin Reszka. W ich miejsce z II ligi bezpośredni awans wywalczyli Rafał Ankowski, Jarosław Szczepański, a także Janusz Łukaszewski, który w barażu pokonał Konkla.
— Zakończony sezon był bardzo ciekawy, zarówno jeśli chodziło o rozgrywki ligowe, jak i turnieje okazjonalne. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie emocji będzie jeszcze więcej i już nie możemy się doczekać gry na lubawskich kortach — podsumował Jacek Świątkowski.

Szczegółowe wyniki poszczególnych lig w dzisiejszym (14.12), papierowym wydaniu "Głosu Lubawskiego".

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages