Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

"Akademicy" z mikołajkowym pucharem

2018-12-13 06:00:00 (ost. akt: 2018-12-12 12:34:18)

Autor zdjęcia: Arch. LAP

Bardzo pracowity weekend mieli 8-latkowie Lubawskiej Akademii Piłkarskiej. W sobotę rozegrali w Lidzbarku ćwierćfinałowy turniej dla zawodników z rocznika 2010 i młodszych, a dzień później byli gospodarzami Mikołajkowego LAP Cup.

Pięć drużyn wzięło udział w II rundzie halowych rozgrywek dla zawodników z rocznika 2010 i młodszych organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Gospodarzem sobotnich (8.12) zmagań w gr. 7 był Lidzbark Welski, a w tamtejszej hali zagrało miejscowe Poncio, dwie ekipy Małego Jezioraka Iława i dwa zespoły z Lubawy: Constract i występująca pod szyldem Motoru Lubawska Akademia Piłkarska. Faworytami byli iławianie i potwierdzili to na boisku. "Dwójka" Małego Jezioraka wygrała wszystkie 4 mecze i z kompletem punktów zajęła 1. miejsce. "Akademicy" z dorobkiem 4. punktów zajęli 3. pozycję, a Constract z dwoma oczkami uplasował się na 5. miejscu.

Dzień później to Lubawska Akademia Piłkarska była z kolei gospodarzem zmagań w tej samej grupie wiekowej, ale okazją nie były rozgrywki związkowe, a turniej towarzyski. W V Mikołajkowym LAP Cup udział wzięło 9 drużyn, a tym trzy reprezentujące gospodarzy. Po 6-godzinnych zmaganiach okazało się, że najlepsza była "Jedynka" LAP, która wygrała wszystkie 6 meczów zdobywając w nich 33 bramki, a tracąc 2. Drugie miejsce na podium przypadło nieco starszym dziewczętom ze Stomilu, a trzeci był Mały Jeziorak.
• Pozostałe miejsca zajęli: 4. GKS Wikielec, 5. Żacy Zbiczno, 6. LAP II, 7. Młode Talenty Susz, 8. Sparta Brodnica, 9. LAP III.

Wszyscy uczestnicy wrócili do domów z jednakowymi, złotymi medalami, a każda z drużyn otrzymała puchar. Wręczono też statuetki za osiągnięcia indywidualne: najlepszym bramkarzem został Dawid Wysocki (GKS Wikielec, wpuścił jednego gola), królem strzelców był Jakub Kisicki (LAP I, 12 bramek), a najlepszą zawodniczką wybrano Zuzannę Wasielewską (Stomil).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages