Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Zawód to przyszłość - przekonywano o tym w lubawskim Zespole Szkół

2018-12-07 17:00:00 (ost. akt: 2018-12-07 14:24:10)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W Zespole Szkół w Lubawie odbył się szósty już Festyn Zawodoznawczy, do udziału w którym zaproszono uczniów trzecich klas gimnazjalnych i ósmych szkół podstawowych z całej okolicy.

W hali sportowej ZS zgromadziło się kilkuset uczniów ze szkół w: Lubawie, gminie Lubawa, gminie Grodziczno, gminie Rybno i innych. Wśród gości wydarzenia znaleźli się: Bartosz Bielawski - starosta iławski, Maciej Rygielski - członek zarządu powiatu, Marek Borkowski - przewodniczący Rady Powiatu oraz organizatorzy: Anna Empel, dyrektor ZS, Krzysztof Ornowski - Starszy Cechu, Anna Łachmańska - dyrektor biura Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie.

Wydarzenie miało charakter promujący ofertę edukacyjno-zawodową Zespołu Szkół i Cechu Rzemiosł oraz wyboru nauki zawodu, który w przyszłości da możliwość znalezienia zatrudnienia w okolicy.

Podczas festynu na swoich stanowiskach zaprezentowały się lokalne firmy, które uczniom oferowały ulotki, firmowe gadżety, a przede wszystkim służyły informacją o nauce zawodu.

Lubawski Cech rozstrzygnął również konkurs fotograficzny pn. "Rzemiosło w obiektywie" adresowany do uczniów okolicznych szkół. Pierwsze miejsce otrzymała Paulina Grabowska ze SP w Rożentalu, drugie - Oliwia Gumowska z gimnazjum w Prątnicy, trzecie - Aleksandra Jankowska z gimnazjum ze SP w Lubawie i czwarte - Wojciech Malinowski ze SP w Grabowie-Wałdykach (gimnazjum).


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lubawaiak #2639400 | 83.6.*.* 8 gru 2018 12:20

    A gdzie jest radny powiatowy Bolesław?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages