Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

O reformie oświaty na konferencji w Zespole Szkół

2018-12-09 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-09 21:51:50)

Autor zdjęcia: ZS Lubawa

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Lubawy, dyrektor Zespołu Szkół w Lubawie, Anna Empel oraz członkowie Komisji do Spraw Promocji Szkoły, postanowili zorganizować konferencję pod hasłem „Reforma oświaty w kontekście szkół średnich”.

Głównymi adresatami konferencji byli rodzice uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym kończą 3-letnie gimnazjum lub 8-letnią szkołę podstawową. Frekwencja zaskoczyła samych organizatorów. Oprócz rodziców gościliśmy w naszych progach dyrektorów i doradców zawodowych okolicznych gimnazjów i szkół podstawowych, a także liczne grono nauczycieli z Zespołu Szkół w Lubawie. Swoją obecnością zaszczycił nas również starosta powiatu iławskiego, Bartosz Bielawski oraz wicestarosta, Marek Polański.

Pierwszą prelegentką była Danuta Oleksiak, dyrektor Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Zawodowego w Elblągu, która w niezwykle klarowny sposób wyjaśniła niuanse dotyczące reformy oświaty, a także możliwości edukacyjno – zawodowe uczniów po różnych typach szkół.

Kolejną mówczynią była Joanna Szmycińska, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie. Przedstawiła ona Barometr Zawodów, czyli zapotrzebowanie na profesje w północnej części Polski, z naciskiem na województwo warmińsko – mazurskie.
Adam Kołpacki, koordynator staży zawodowych, instruktor nauki zawodu w PPUHiE „Szynaka” omówił warunki współpracy między Zespołem Szkół w Lubawie a zakładem „Szynaka”.

Jako ostatnia głos zabrała Monika Chylińska, szkolny doradca zawodowy z Zespołu Szkół w Lubawie, która przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły, a także omówiła pokrótce rolę rodziców w doradztwie zawodowym swoich dzieci.

Konferencja była trafionym pomysłem, o czym świadczy duże zainteresowanie odbiorców indywidualnymi spotkaniami z doradcą zawodowym w Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery w Zespole Szkół w Lubawie.

ZS Lubawa


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages