Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Internet ułatwia życie. Lubawianie - zapraszamy na bezpłatne szkolenie!

2018-12-03 09:35:08 (ost. akt: 2018-12-03 11:46:30) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

W połowie listopada odbyło się pierwsze szkolenie w ramach projektu „Ja w internecie” (program szkoleniowy w zakresie kompetencji cyfrowych realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020) realizowanego przez Urząd Miasta Lubawa w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Możliwych „RzeczJasna”.

Do tej pory chęć udziału w szkoleniach wyraziło 100 osób, lecz nabór trwa przez cały okres trwania projektu, czyli do 30 maja 2019 roku. Na najważniejsze pytania dotyczące projektu odpowiada sekretarz miasta – Katarzyna Żuchowska.

Pierwsze zajęcia już były, jakie są wrażenia uczestników?
- Na razie uruchomiliśmy kursy z zakresu działania portali społecznościowych. Pierwsze informacje od uczestników są bardzo pozytywne, co nas cieszy. Podczas zajęć podkreślają indywidualne podejście do uczestnika i przyjazną atmosferę. Sieci społecznościowe to ostatnio dość popularna forma, zarówno pozyskiwania informacji, jak i komunikacji między ludźmi. Sama zapisałam się na to szkolenie, więc sprawdziłam, że warto.

Kiedy ruszają następne grupy?
- W tym tygodniu swoje spotkanie miała również grupa szkolenia z zajęć poświęconych tematowi: „Rodzic w sieci”. Jest to bardzo pouczające szkolenie dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. Podczas zajęć można dowiedzieć się, jak chronić dziecko w internecie, jak znaleźć mu ciekawe i rozwijające zajęcia. Można też nabyć praktyczne umiejętności, takie jak składanie wniosków poprzez internet, np. o świadczenie 500+. W tym roku planujemy jeszcze otworzyć grupy na szkolenia z zakresu prowadzenia własnej strony internetowej oraz biznesu w sieci. Po nowym roku ruszą zajęcia z kultury w sieci oraz transakcji za pośrednictwem internetu. W trakcie każdych szkoleń mieszkańcy dowiedzą się jak korzystać z e-usług publicznych dzięki założeniu profilu zaufanego oraz używaniu platformy e-PUAP. Chętnych zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

Jakie kryteria trzeba spełnić, by wziąć udział w szkoleniach?
Trzeba być mieszkańcem naszego miasta oraz mieć ukończone 25 lat. Grupy są maksymalnie 12 osobowe, a całe szkolenie jest przeprowadzone na sprzęcie zakupionym w ramach projektu. Jeden blok tematyczny trwa 12 godzin, które zazwyczaj są rozkładane na 3 – 4 spotkania. Ważnym aspektem tych szkoleń jest indywidualność. Zarówno terminy spotkań, jak i zakres szkolenia, jest uzgadniamy z uczestnikami. Szkolenia mogą odbywać się w dowolnych, uzgodnionych wcześniej z uczestnikami porach dnia. Prowadzący dbają o to, by każdy uczestnik był usatysfakcjonowany wiedzą, którą pozyska. Szkolenia są całkowicie bezpłatne.

Jak można się zgłosić na szkolenia?
Zgłoszenie odbywa się na podstawie wypełnionego formularza w Urzędzie Miasta Lubawa. Osoba odpowiedzialna za projekt chętnie udziela odpowiedzi na pytania dotyczące zakresu danych bloków tematycznych. Podstawowe informacje można uzyskać również telefonicznie, nr 89 645 53 06.
Dziękuję za rozmowę.

Pani Ewa, uczestniczka projektu
- Zapisałam się na szkolenie z zakresu funkcjonowania w sieciach społecznościowych. Jestem mile zaskoczona, zarówno przyjazną i „luźną” atmosferą szkoleń, jak i indywidualnym podejściem do każdego uczestnika. Na szkoleniach nauczyliśmy się zakładać swój profil na portalach społecznościowych, co okazało się świetną możliwością do komunikacji z innymi ludźmi. Jaki jest najważniejszy atut szkoleń? Przełamanie strachu przed komputerem i dostrzeżenie korzyści z „bycia” w internecie.

Pani Teresa, uczestniczka projektu
- Zawsze chciałam nauczyć się jak najlepiej wykorzystywać komputer i internet. Te szkolenia poza możliwością poszerzenia swojej wiedzy są również świetną formą integracji z innymi mieszkańcami. Prowadzące szkolenia są bardzo sympatyczne i pomocne.


Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages